BIST 10.471
DOLAR 32,76
EURO 35,01
ALTIN 2.441,98
HABER /  GÜNCEL

İşte tansiyonu yükseltecek görüntü!

Davutoğlu'nun PKK silahlı baskı yapıyor iddialarına destekleyen görüntüler ortaya çıktı. İşte tansiyonu biraz daha yükseltecek görüntüler;

Abone ol
Hükümet ile HDP arasındaki Ağrı saldırısıyla başlayan tartışma, ortaya çıkan yeni görüntülerle biraz daha alevlenecek! Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "silahlı propaganda yapılıyor" iddiasıyla ilgili bugün yeni görüntüler yayınlandı. Doğubeyazıt'ta çekildiği iddia edilen görüntülerde, kutlamalara silahlı PKK'lı teröristlerinde katıldığı görülüyor.

TARİH: 4 NİSAN YER: DOĞUBAYAZIT

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 4 Nisan 2015'te yapılan bir etkinliğe silahlı terör örgütü PKK üyelerinin de katıldığına ilişkin görüntüler ortaya çıktı

Görüntülerde, Ağrı Dağı eteklerinden silahlarıyla inerek gelen terör örgütü üyelerinin havaya ateş açmaları ve bir örgüt mensubunun propaganda içerikli konuşması yer alıyor.
 
Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada da vurgulanan olaya ilişkin kamera kayıtlarında, Doğubayazıt'ın Güngören köyü Kule mezrasında Abdullah Öcalan'ın doğum günü münasebetiyle düzenlenen müzikli etkinliğe silahlı terör örgütü üyelerinin de katıldığı görülüyor.

ÖRGÜT ÜYELERİ DAĞDAN İNİYOR
 
Söz konusu etkinliğe Ağrı Dağı eteklerinden silahlarıyla inerek gelen bölücü terör örgütü üyelerinin, havaya ateş açmaları ve sahnenin etrafında halay çekmeleri yer alıyor.
 
Görüntülerde, bölücü terör örgütü mensubu olduğu iddia edilen Murad Bazid kod adlı kişinin alandaki platforma çıkarak Kürtçe yaptığı konuşmada, vatandaşları terör örgütüne destek vermeye ve örgütün sözde mahkemelerine baş vurmaya çağırması bulunuyor.