BIST 4.581
DOLAR 19,97
EURO 21,38
ALTIN 1.249,93
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

AK Parti'den flaş 'Tuğçe Kazaz' açıklaması

2015 genel seçimlerinde aday olmak için AK Parti'ye gittiği ortaya çıkan Tuğçe Kazaz hakkında, partinin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'tan kritik bir açıklama geldi.

Abone ol

'2015 genel seçimleri için AK Parti'ye gittiği ve görev almak istediği' ortaya çıkan Tuğçe Kazaz hakkında,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Mustafa Şentop 'Tuğçe Hanım bana da geldi, ama sadece ziyaret etti. Adaylık istediğini söylemedi. Resmi olarak adaylık başvurusu yoktu zaten. Belki ileride aday olur..." dedi

"BELKİ İLERİDE ADAY OLUR"

Şentop, Habertürk'ten Kübra Par'a yaptığı açıklamalarında, muhalefete yönelik eleştirileriyle dikkat çeken eski manken Tuğçe Kazaz'ın AK Parti parti adaylığıyla ilgili de konuştu. Şentop, Kazaz için net bir şey söylemese de, "Belki ileride aday olur..." dedi.

Eski eşi için din değiştirmesiyle hatırlanan ve son günlerde özellikle CHP karşıtı çıkışlarıyla Twitter'da sıklıkla gündeme eski manken Tuğçe Kazaz hakkında Ankara kulislerinde çok konuşulacak bir iddia dolaşıyor.

KAZAZ AK PARTİ'YE DOĞRU BİR ADIM MI ATTI?

Attığı tweet’lerle hükümete yakın bir çizgide olduğu izlenimini veren Tuğçe Kazas'ın AK Parti'ye daha adım atmadan veto yediği iddia edilmişti. Hürriyet'in AK Parti kulislerine dayandırdığı haberine göre, "Kazaz geçtiğimiz günelerde Ankara’ya gelmiş ve bazı sondajlarda bulunmuş Önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan randevu istemiş, ancak Erdoğan’ın kurmayları Kazaz’ı AK Parti yöneticilerine yönlendirmiş. "

ŞENTOP KAZAZ'A NE CEVAP VERDİ?

Hürriyet'in iddiasına göre, "Kazaz da bir arkadaşıyla birlikte AK Parti’nin kapısına dayanıp AK Parti Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop’la görüşmek için uğraşmış. Kazaz, Şentop’la ayaküstü konuşmayı da başarmış ve AK Parti’de siyaset yapmak istediğini anlatmış. Şentop ise Kazaz’a AK Parti’ye hizmet etmenin birden fazla yolu olduğunu anlatarak kapıyı aralamamış." 

tugce-kazaz.jpg

"ERDOĞAN-DAVUTOĞLU GERGİNLİĞİ" İDDİALARINA DA DEĞİNMİŞTİ

"Siyasi açıklamaları ve polemikleri ile gündeme gelen Tuğçe Kazaz, Twitter'dan son olarak, 'Hükümet ile Cumhurbaşkanı arasında bir çatışma varmış gibi göstermeye çalışmak bence bir projenin ürünüdür...' demişti:

İşte Kazaz’ın sosyal medya hesabından yazdığı o çarıcı ifadeler:

-Hükümet ile Sn. Cumhurbaşkanı arasında bir çatışma varmış gibi göstermeye çalışmak ise, bence bir projenin ürünüdür…

-Çünkü Sn. Bülent Arınç ve Sn. Cumhurbaşkanımız hem yol arkadaşı hem de dava adamlarıdır. Onların arasına girmeye çalışmak, benim haddime değil.

-Ayrıca, Sn. Cumhurbaşkanı ilk defa halk tarafından seçilmiş bir cumhurbaşkanı olarak, yine halkın adına, yürütülen politikalar hakkında… Eleştiri yapma ve ikaz etme Hakkı’na sahiptir. Ve bence bu onun en doğal hakkıdır.

-Diğer yandan Sn. Cumhurbaşkanı’nı çoğunluklar arasında… Yalnızmış gibi göstermeye çalışmak ise, gerçeklikten uzaktır. Çünkü Sn. Cumhurbaşkanının arkasında millet vardır.

-Sn. Bülent Arınç bey ile böyle bir Çatışma ortamı yaratmaya çalışan ve yaklaşan seçimlerle Ak Parti ’ye zarar vermeyi…

-Hedefleyenler ve buna çanak tutan basın yayın organlarının, yine bu Aziz Milletin tokadıyla, hezimete uğrayacaklarına olan inancım tamdır.

-Ülkemizde gözü olan dış güçlerin ve onların maşası olan paralelin oyunlarına gelmeyelim. Bu ülke hepimizin hep beraber bu oyunları bozacağız.


mustafa-sentop.20150415093652.jpg 

MUSTAFA ŞENTOP KİMDİR?

Muhacir bir ailenin çocuğu olan Mustafa Şentop'un baba tarafı eski Yugoslavya göçmeni. Büyük dedeleri Makedonya sınırları içindeki Gevgeli'de müderrislik yaparmış. Anne tarafı Tekirdağ'ın yerlisi. "Ailem çiftçiydi. Tekirdağ'da arazilerimiz var. Fırsat buldukça gidip toprakta çalışıyorum" diyor. Tekirdağ İmam Hatip Lisesi mezunu.

Matematikte iddialı. 1986'da üniversite sınavında İlk 100'e girmiş. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü kazanmış ama hukuk sevdasından dolayı 1 yıl sonra bırakıp İstanbul Hukuk'a gitmiş. Yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi'nde Kamu Hukuku alanında yapmış. Çeşitli üniversitelerde hocalık yapmış.

2 kızı, 2 oğlu var. Matematik konusunda babaları gibi iddialılar. Eşi Sabriye Hanım avukat ama çalışmıyor. Siyasetle küçük yaşlarda tanışmış. Babası Milli Nizam ve Refah Partisi'nin kurucularındanmış. 2011'den beri AK Parti'de siyaset yapıyor