BIST 4.930
DOLAR 18,83
EURO 20,21
ALTIN 1.130,88
HABER /  GÜNCEL

Terliğiyle dalga geçilen Ali'nin yanıtı rekor kırdı

Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran fotoğraftaki kişi Ali Uçar, terliğiyle dalga geçen kişiye bomba bir yanıt verdi.

Abone ol

Terliğiyle dalga geçilen Ali'nin yanıtı sosyal medyayı salladı. Kitap okurken çekilen ve küçümsenen bir yorumla fotoğrafı paylaşılan Ali'nin müthiş yanıtı twitter'da büyük ilgi görüyor.

KİTAP OKUMASINI "KIZ TAVLAMAK" İÇİN NİTELENDİRİLDİ

Ali Uçar 28 yaşında. İzmir'de yaşıyor. Ali'yi dünden beri neredeyse herkes tanıyor. Sebebi ise, onun metroda fotoğrafının çekilip sosyal medyada paylaşılması. Ali'nin fotoğrafını çekip paylaşan kişi, onun kitap okumasını ''kız tavlamak'' için nitelendirdi. Fotoğrafın altına da "Entel olcam kız tavlıcam diye kendini yırtan izban kekosu terliklerine bayıldım" diye yazıldı.

Ali Uçar bir gün bu fotoğrafa denk geldi ve kendi Facebook hesabından açıklama yaptı. Bu açıklamanın üzerine Ali Uçar'a destek mesajları geldi.

"ELBİSEM KİRLİ, ZİHNİMİ KİRLETEMİYORUM"

Ali Uçar açıklamasında kendini şöyle anlattı: ''Arkadaşlar fotoğraftaki kişi benim ve hiç utanmıyorum karşımda oturan kızın namusuna bakmadığım için... Ben cebi çok zengin biri değilim hatta ilkokul altı terkim, annem babam ayrı ama ben toplumun huzurunu kaçıran bir serseri olmadığım için utanmıyorum. Elbisem kirli, terliğim bindiğim metroya uygun değil, zihnimi kirletemiyorum... Param yettiğince Kitap alıyorum, kütüphaneye gidiyorum...''

ali-ucar.jpg
Ali Uçar Facebook hesabından açıklama yaptı

ALİ UÇAR'DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

Ali Uçar'ın bu açıklaması sosyal medyada hızla yayıldı ve destek mesajları almaya başladı. İnsanlar Ali'ye kitap hediye etmek istediklerini söylediler. Ama Ali bunu da kabul etmedi ve bir açıklama daha yaptı:

''Bana kitap vermeyi yahut hediye etmeyi düşünen arkadaşlar ben cebimdeki parayı kitapçıya vererek mutlu oluyorum çünkü ben o kitaba ücret ödersem yazarı kazanacak, yayın evi kazanacak matbaada çalışan insan kazanacak stantta duran öğrenci arkadaşımız ve kitapçılar kazanacak ve çoğalacağız.''

ali-ucar-terlik.jpg

TWİTTER'DA DESTEK MESAJLARI

screen-shot-2015-04-14-at-2.07.48-pm.png

screen-shot-2015-04-14-at-2.08.15-pm.png