HABER /  GÜNCEL

TEOG sonuçları e-okul sorgu ekranı 2017 YEP puanları

TEOG sonuçları sorgu ekranı 2017 e-okul.meb.gov.tr ile aynı anda internethaber.com'da. TEOG 2. dönem sınav sonuçları ve YEP puanları 2017 haberimizde.

Abone ol

TEOG sonuçları bugün saat 10.00'da açıklandı. TEOG sonuçları e-okul.meb.gov.tr ile aynı anda internethaber.com'da. TEOG sonuçları 2017 ile YEP puanlarını öğrenmek isteyen veliler ve öğrenciler bugün saat 10.00'da internethaber.com'dan e-okul.meb.gov.tr'ye erişim sağlayabilirler. MEB dün akşam yaptığı açıklamayla 2017 TEOG sonuçlarının bugün saat 10.00'da açıklanacağını ilan etmişti. Heyecanlı bekleyiş bitti. 2 milyondan fazla öğrencinin kaderini belirleyecek olan TEOG sonuçları 2017 saat 10.00'da e-okul.meb.gov.tr'den açıklandı. 

TEOG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

TEOG sonuçları 2017 MEB'in Veli Bilgilendirme Sistemi e-okul VBS üzerinden açıklandı. Veliler ve öğrenciler e-okul.meb.gov.tr adresinden Öğrenci Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası'yla birlikte e-okul sistemine girerek TEOG 2017 sonuçlarına ulaşabilecekler.

TEOG sonuçları 2. dönem (27-28 Nisan TEOG sınav sonuçları) e-okul.meb.gov.tr'de TEOG sonuçları YEP puanları listesi 2017 ile birlikte.
E OKUL SAYFASINA ERİŞİM İÇİN RESMİ TIKLAYIN

TEOG sonuçları 2017 e-okul.meb.gov.tr'yle eş zamanlı olarak internethaber.com'da

e-OKUL VELİ GİRİŞİ YAPMA 2017

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne veliler öğrencilerin TC Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası ile giriş yapabilirler. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde öğrencinin en son not durumu ve en son devamsızlık tablosu takibi kolaylıkla yapılabilir.  

E-OKUL NEDİR, NASIL ÇALIŞIR?

Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları devamsızlık merkezi sınav başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2017 ile yapılabilmekte. e-okul ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan bütün süreci içinde barındırır.

e-okul ile veliler okul tarafından veya öğretmenler tarafından kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve okul bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan güncel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize yardımcı oluyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Okul internet sayfasında öğretmen ve idareci giriş bölümünden yapılabiliyor.

E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen 'kullanıcı adı' ve 'şifre' bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, kayıt işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ MOBİL GİRİŞ EKRANI 2017

e-okul veli bilgilendirme sistemi 2017 mobil uygulama hizmete sokuldu.

Peki e-okul veli bilgilendirme sistemi mobil giriş nasıl yapılır, e-okul vbs mobil uygulama indirme nasıl oluyor? İşte detaylar...

İnternet üzerinden yapılan işlemlerin çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aynı zamanda e okul mobil uygulama da oluşturularak kullanıma sunulmuştur. E okul mobil uygulamasında kişilerin bilgi alabilmesi adına aynı internet üzerinden işlem yapar gibi işlem yapması ve bilgilerine ulaşması gerekecektir. Bu noktada e okul mobil uygulamasında da yine öğrencilerin üyelik bilgilerinin üzerinden sisteme erişim sağlanmalıdır. Sorgulama sitesindeki e okul veli girişi yazısındaki gibi kişiler veli girişi için online sistemleri tercih edebileceği gibi aynı zamanda mobil uygulamaları da kullanabilir. Mobil uygulamalar iki farklı şekilde hazırlandığından dolayı telefonlardaki işletim sistemlerine göre seçim yapılabilir.

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ e-OKUL VBS iOS İNDİR

E okul mobil uygulaması için Apple ürünlerini kullanan kişiler iOS uygulamasını kullanabilir. X sitesindeki e okul öğrenci girişi yazısındaki gibi öğrenci girişi konusunda kişiler iOS uygulamasını da kullanabilir. iOS uygulama tanıtım ve uygulama ekranı ise şöyledir;

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ e-OKUL VBS iOS İNDİR

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ e-OKUL VBS ANDROID İNDİRME

E okul mobil uygulama konusundaki diğer bir seçenek ise Android işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiştir. Android işletim sistemini kullanan kişiler Google Play’e giriş yaparak direk resmi uygulamayı indirebilir. Resmi uygulama sayfası ise şöyledir;

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ e-OKUL VBS ANDROID İNDİRME

ÖNCEKİ HABERLER
Son 20 yılın en büyük operasyonu hedefte o teröristler var
İstanbul Boğazı kapatıldı tüm vapur seferleri iptal sebebi...
İşte günün iftar menüsü... Sahanda doğrama nasıl yapılır?
Rusya'dan son dakika haber! Cruise füzelerini ateşledi
Emekli temmuz ayı zam ne kadar olacak
8 Nisan evde bakım maaşları yatan iller TC ile sorgulama
Yorumlar 1 yorum