HABER /  EMEKLİ

Emekli temmuz ayı zam ne kadar olacak

Emekli temmuz ayı zam oranını merak ediyor. Temmuz ayı emekli maaşları ne kadar olacak SSK ve Bağkur emeklilerin 2017 temmuz enflasyon zam oranları. Emekli zamlarıyla ilgili tüm detaylar haberimizde.

Temmuz ayının yaklaşmasıyla birlikte emekliler zam hesapları yapmaya başladı. Emekliler temmuz ayında ne kadar zam alacak? Bağkur, SSK emeklileri temmuz 2017 ne kadar zam alacak? Zam tablosu internethaber'de.

Tüm emeklilerin maaşı Temmuz'da değişiyor. Zamda enflasyon verileri belirleyici olacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri zam oranını, memur emeklileri ise enflasyon farkını öğrenmek için bu verileri yakından takip ediyor.

GÖZLER ENFLASYON ZAMMINDA

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ- Kur emeklisi, Temmuz'da, bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Bunun ilk 4 aylık dönemindeki enflasyon yüzde 5.71 çıktı. Bu rakama 2 aylık enflasyon daha eklenecek. Uzmanlar, Mayıs ve Haziran ayı enflasyonu eksi bile çıksa, ilk 6 aylık enflasyonun yani emeklilerin zam oranının yüzde 5'in altına inmeyeceğini tahmin ediyor. Eğer Mayıs-Haziran enflasyon oranları artı çıkarsa, bu kez ilk 6 aylık enflasyonun, dolayısıyla emeklilerin zam oranının yüzde 6'yı aşabileceği dile getiriliyor. Ramazan ayı nedeniyle gıda ürünlerinde zamlar görülürse, enflasyonun artı çıkma ihtimalinin güçleneceğinin altı çiziliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin kesin zam oranı 3 Temmuz'da açıklanacak enflasyon verileriyle ortaya çıkacak. Enflasyon tahminlerine göre yeni maaşlar hesaplandı. Halen bin 500 lira olan maaş, ilk 6 aylık enflasyon yüzde 5 çıkarsa bin 575 liraya, yüzde 6.5 çıkarsa bin 597 liraya yükselecek. 2 bin lira olan maaş ise yüzde 5 zam durumunda 2 bin 100 liraya, yüzde 6.5 artış olursa 2 bin 130 liraya ulaşacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Böylesi görülmedi! Değeri 479 milyar dolar oldu
Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya zehir zemberek İncirlik yanıtı
Furkan Kızılay elendi ağladı! Survivor'a veda eden kim?
Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Demirel'e o mesaj gelince
Kulislerde konuşuluyor kabineden 4 isim
Okul ne zaman açılıyor 2020 okul tatil günleri takvimi MEB
Yorumlar