HABER /  DÜNYA

Rusya'dan son dakika haber! Cruise füzelerini ateşledi

AKDENİZ'deki Rus savaş gemisinden ateşlenen füze Suriye Palmira çevresindeki IŞİD'lileri vurdu. Moskova yönetimi, düğmeye basılmadan önce Türkiye, ABD ve İsrail'in uyarıldığını duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Akdeniz’deki Rus donanmasına ait Amiral Essen fırkateyni ve Krasnodar denizaltısı, Kalibr kruz füzeleriyle Palmira bölgesindeki IŞİD hedefleri vurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında “Akdeniz’in doğusundaki Amiral Essen fırkateyni ve Krasnodar denizaltısından Suriye’nin Palmira bölgesindeki IŞİD hedeflerine 4 Kalibr kruz füzesi fırlatıldı ve tüm hedefler vuruldu” ifadeleri kullanıldı.

​'TÜRKİYE’YE BİLGİ VERDİK'
Açıklamada, fırlatma işlemleriyle ilgili Türkiye, ABD ve İsrail ordusu komutanlarına etkileşim kanalları ile derhal bilgi verildiği de aktarıldı. Açıklamaya göre, Palmira’nın doğusunda bulunan hedeflerde ağır teçhizatlar ve Rakka'dan sevk edilen çok sayıda militan vardı.

PUTİN BİLGİLENDİRİLDİ

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun, Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Palmira'daki başarılı operasyon hakkında bilgi verdiğini söyledi. Peskov, operasyonun ayrıca dün gece saatlerinde gerçekleştirildiğini belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Emekli temmuz ayı zam ne kadar olacak
Böylesi görülmedi! Değeri 479 milyar dolar oldu
Çavuşoğlu'ndan Almanya'ya zehir zemberek İncirlik yanıtı
Furkan Kızılay elendi ağladı! Survivor'a veda eden kim?
Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Demirel'e o mesaj gelince
İstanbul'da zemini sağlam olan ilçeler hangisi?
Yorumlar 4 yorum