BIST 4.581
DOLAR 19,97
EURO 21,38
ALTIN 1.249,93
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Tekirdağ'da eşini benzin döküp yakmıştı! Cani kocanın iftirası ortaya çıktı

TEKİRDAĞ'da benzin döküp yaktığı eşini aldatmakla suçlayan Ekrem A.'nın (29) iftirası ortaya çıktı. Hastanede yaşam savaşı veren kadının annesi, 'Kocası onu başka bir kadınla aldatıyordu. Kızımı da çok kötü dövüyordu' dedi.

Abone ol

Tekirdağ'da Ekrem A.(29), eşi Ayşe A.'yı (29) üzerine benzin döküp, ateşe verdi. Vücudu yanan ve ağır yaralanan Ayşe A., hastaneye kaldırılırken, jandarma ekiplerince yakalanan Ekrem A. işlemlerini ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Kartal'da sevk edildiği hastanede yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren genç kadının acılı ailesi konuştu.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ndeki yanık tedavi merkezinin yoğun bakımında yaşam mücadelesi veren genç kadının ailesi gazetecilere konuştu. Anne Zeynep Karataş, "2 senedir çile çekiyordu, kocası onu başka kadınla aldattığı için. Kumaş fabrikasında çalışıyordu. Kocası onu dövdü. Dövünce babası, kardeşi onu hastaneden aldı geldi. Çok kötü dövüyordu." dedi.

Anne Karataş, "3 ay bizde kaldı. İyileştikten sonra eşi özür diledi. Kendi akrabalarıyla geldi. İlle hanımımı götüreceğim çocuklar var dedi. Ben bir daha öyle bir şey yapmayacağım dedi. Eve götürdükten sonra yine aynı kadınla ilişkiye başlamış. Kızım ağladı, 'Anne yine aynı kadınla konuşuyor, ilişkiyi sürdürüyor.' dedi. Siz olsanız ne dersiniz evladınıza, gel dersiniz. O eziyeti çekme dersiniz. Ben ne kadar gel dediysem de 'çocuklarım var' diye gelmedi." diye konuştu ve şöyle ekledi: O, 3 ay kaldığında onu evden salmayacaktım, çocuklarım var diye kandırdı, planları kuruyormuş. Onu getirip yakayım diyerek bu planları yapıyormuş...

"Kandırarak ıssız ormana götürmüş"
Anne Zeynep Karataş, "Sabah erkenden telefon etti, telefon çaldı kapandı. Babası aradı cevap vermedi. Dedim kesin bunun başına bir şey geldi. 6-7 sefer babasına arattıktan sonra, oğlu çıktı. Oğlum annene ver telefonu dedim, ben başka yerdeyim dedi. Bugün yasak var nasıl başka yerdesin dedim, annesine verdi telefonu. Kızım da, 'Anne telefonu elimden aldı, beni dövdü, telefonu kırdı.' dedi. Kızım toplamış telefonu yapmış. 'Anne beni gelin götürün' dedi. 'Bugün yasak var seni götüremem karakola haber ver polisler gelsin seni alsın' dedim. Eşi bunu, 'ya annenlere gideceğiz diye ya da karakola beraber gidelim' diye kandırarak ıssız bir ormanlığa götürmüş.  Orada bir çöplük varmış , o çöplükte dövmüş, tepesinden benzin ya da gaz dökmüş, kızımı yakmış. Bırakmış onu gelmiş" şeklinde konuştu.

"Bizim evladımız çekiyor"
Kızının yandığı yerden kendi kendine 1 kilometre yürüdüğünü söyleyen Karataş, "Bir vatandaş arabasıyla yoldan geçiyormuş. Kardeşim bana Allah rızası için yardımcı olun diye bağırmış. Adam da ambulansı aramış. Adam da bizi aradı. 'Eşi tarafından yakılmış, çok kötü durumu kızınızı gelin alın' dedi. Hastaneye götürdük, hastane buraya sevk etti. Çok kötü durumda. Bizim evladımız çekiyor, başkalarının canı yanmasın. Ben o adamın en ağır cezayı almasını istiyorum" diye konuştu.

"Böbrekleri iflas etmiş"
Baba Teknur Karataş, "Şu anda yoğun bakımda entübe durumda. Durumu kritik, böbrekleri iflas etmiş hale gelmiş. 'Diyalize bağlayacağız' dediler. Akciğerleri zarar görmüş. İlaç tedavisi uyguluyoruz dediler. Başkalarının kız çocuğu yanmasın. Kızım kaçarak evlendi 17 yaşındaydı. Kızım istiyor diye verdim. Aileyi de tanımıyordum. Yazıklar olsun. En büyük cezayı almasını istiyorum. Ağırlaştırılmış müebbet istiyorum o adama" dedi.