HABER /  EKONOMİ

Tecrübeli yatırımcı Mark Mobius: Ne fiyattan olursa olsun altına yatırım yapın

Tecrübeli yatırımcı Mark Mobius, son dönemdeki altını destekleyici açıklamalarına bir yenisini ekledi. Mobius, önde gelen merkez bankalarının para politikasında genişlemeye gitmesiyle altın alımının uzun vadede meyve vereceğini söyledi.

Franklin Templeton'da geçirdiği otuz yılın ardından geçen yıl Mobius Capital Partners LLP'yi kuran yatırımcı, Bloomberg Television ile gerçekleştirdiği mülakatta “altında uzun vadeli beklenti yukarı yönlü. Bunu söylememin nedeniyse para arzının yukarı yönlü olması. Açıkçası herhangi bir seviyeden altın almanız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Bu ay altın 6 yılın zirvesini gördü

Altın Fed ve diğer merkez bankalarından büyümeyi desteklemek amacıyla daha geniş politika beklentisinin etkisiyle bu ay altı yılın zirvesini gördü. ABD Hazine tahvili piyasasının ufukta resesyon göründüğünün sinyalini vermesiyle birlikte yatırımcılar altın destekli exchange traded fonlara (ETF) giriş yapıyor.

“Merkez bankalarının faizleri düşürme çabalarıyla birlikte çılgın gibi para basıyor olacaklar.” diyen Mobius, portföyün yüzde 10'unun fiziksel altına yatırılmasını tavsiye ediyor. Ünlü yatırımcı Salı günkü mülakatta altın için fiyat hedefine ilişkin bir bilgi vermedi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Muş'ta terör operasyonu! Çok sayıda kişi gözaltında
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte istifa edecek
2. El araç alacaklar dikkat Eylül’de başlıyor! Trafik sigortasında yeni dönem
Siirtli aile HDP'li belediyeye isyan etti bu mudur Kürtlerin hakkını savunmak
İstanbul'u çok hücreli fırtına vurmuştu! Yarın geliyor saatlik hava durumuna bakın
KYK borç ertelemesi nasıl yapılır KYK borç erteleme talebi oluşturma
Yorumlar 3 yorum