BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  MAGAZİN

Tatlıses siyasete ne zaman girecek?

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses başına gelen talihsiz kazadan sonra ilk kez gittiği memleketi Şanlıurfa'da barış mesajını yineledi...

Abone ol

İbrahim Tatlıses , İstanbul'da yaklaşık 2 yıl önce uğradığı silahlı saldırının ardından ilk kez memleketi Şanlıurfa 'ya geldi. Tatlıses, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan İbrahim Tatlıses, Irak'ın kuzeyine yapacağı seyahat öncesi memleketini ziyaret etmek istediğini ifade etti.

URFA'YA CANIM FEDA

İnşaat alanında faaliyet gösteren bir şirketi bulunduğunu, Irak'ın kuzeyinde villa ve konut yaptırdığını hatırlatan Tatlıses, ziyaret için kentten ayrılacağını belirtti.

Bir gazetecinin Şanlıurfaspor'un oluşturulacak yeni yönetiminde adının geçtiğini anımsatması üzerine İbrahim Tatlıses, ''Benden izin almalarına gerek yok, zaten Urfa için canım feda. Kendileri beni yönetime koymuşlar, başla göz üstüne. Şereftir benim için. Şanlıurfaspor yönetimi için teklif Vali Celalettin Güvenç'ten geldi. Sağolsun sayın valim yazmış Twitter'den 'hayırlı olsun' diye. Ben de oradan öğrendim'' dedi.

3 AY SONRA KOŞARAK GELECEĞİM

Sağlığıyla ilgili sorulara da cevap veren Tatlıses, tedavisinin sürdüğünü en kısa sürede sağlığına kavuşmak istediğini söyledi.

Hem kendi tedavisi hem de vatandaşa hizmet vermesi amacıyla Seyrantepe'de fizyoterapi merkezi kurma hazırlığında olduğunu dile getiren İbrahim Tatlıses, ''Fizyoterapi ve spor merkezi kuruyoruz. Orada çalışacağım. İnşallah, 3 ay sonra buraya koşarak geleceğim. Allah büyüktür. Urfalı hemşehrilerime dualarını esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

ALBÜM HAZIRLIKLARINA DEVAM

Tatlıses, ayrıca albüm hazırlığının da sürdüğünü sözlerine ekledi.

SİYASETE NE ZAMAN GİRECEK?

Silahlı saldırıya uğramadan önce siyasete girmeye hazırlanan Tatlıses, siyasete ne zaman gireceksiniz sorusuna ise, "Barış olsun, kardeş kardeşi kucaklasın. O zaman inşallah" dedi. İbrahim Tatlıses, açıklamanın ardından gazetecilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.