HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

SYDV lisans mezunu temizlik işçisi almak için İŞKUR'a ilan verdi

BURDUR’un Çavdır ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın İŞKUR üzerinden açtığı ilanda, işçi alım ilan formunda, temizlik işçisi pozisyonuna başvuru için gerekli belgelerde “Bayan olmak, lisans mezunu olmak” şartları yer aldı.

Abone ol

Burdur’un Çavdır ilçesindeki SYDV'nin, Türkiye İş Kurumu üzerinden açtığı işçi alımı ilanında temizlik işçisi pozisyonu için aradığı kriterler şaşırttı.

Söz konusu ilanda temizlikçi alımı için “Bayan olmak, lisans mezunu olmak” ve inşaat ustası pozisyonu için “erkek olmak” ifadeleri gerekli belge olarak istenildi.

"İktisat bölümü mezunu olmak''

Toplamda dokuz adet işçi alımının duyuruya çıktığı ilanda altı pozisyon için işçi alımı yapılacağı duyuruldu. İlanda yer alan müracaat koşulları ve gerekli belgelerde yer alan ifadeler dikkat çekti.

Belediyenin duyurduğu işçi alımında, büro için alınması planlanan temizlik işçisi pozisyonunda “bayan olmak ve en az 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak” şartı arandı. Yine adayların sunması gereken belgeler arasında, “bayan olmak ve lisans mezunu olmak” yer aldı. Aynı ilanda açılan bir diğer temizlik işçisi pozisyonu için istenilen gerekli belgelerde ise “önlisans mezunu olmak (iktisat bölümü mezunu olmak)” şartı istenildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Van'daki 2 çığ felaketi hakkında soruşturma
Bekçilik başvurusu yapma e devlet 2020 başvuru ekranı
Pangolin hayvanı nerede yaşar pangolin neye benzer?
Pangolin nedir pangolin hayvanı korona virüsünün nedeni çıktı
Fenerbahçe Alanyaspor maçı ne zaman hangi kanalda saat kaçta
2020 yaz tatili ne zaman başlayacak okulların yaz tatili tarihi
Yorumlar 6 yorum