BIST 8.921
DOLAR 31,52
EURO 34,27
ALTIN 2.129,52
HABER /  MEDYA

Star'da işten çıkartmalar devam ediyor!

Mustafa Karaalioğlu ve Mehmet Ocaktan gibi isimleri gönderen Ethem Sancak Star Medya Grubu'nda tensikat için düğmeye bastı.

Abone ol

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Star Medya Grubu'nda tensikat için düğmeye basıldı.

Ethem Sancak'ın kararıyla Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu ile Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert'in görevlerine son verildiği Star Gazetesi'nde bugün tensikat rüzgarı esmeye başladı.

Medyaradar'ın haberine göre, gazetede muhabir olarak haber merkezinde görev yapan Seda Çakmak, foto muhabiri Murat Düzyol, internet  servisinden Zeliha Çakıroğlu, yazıişleri servisinde MAC operatörü olarak görev yapan Abdullah İlhan'ın çıkışları verildi.

ÜLKEMİZDE YAŞANMAKTA OLAN EKONOMİK KRİZ!

Çalışanlara çıkartılma gerekçesi olarak şu ifadelerin yeraldığı belgenin verilmesi dikkat çekti:

"Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanmakta olan ekonomik krizden şirketimizin de etkilenmesi ve devamlı zarar etmesi nedeniyle bazı ekonomik kararlar alınması zaruri hal almıştır.Bu nedenle yönetim kurulu tarafından bazı çalışma alanlarının sonlandırılması ya da idari giderler ve personel yönünden daraltılması veya çeşitli birimlerin birleştirilmesi kararı alınmıştır."

HABER HAVUZU  MU OLACAK?

İşten çıkartmaların devam edeceği, bu karar çerçevesinde Star Gazetesi ile Akşam Gazetesi'nin bazı servislerinin birleştirilerek bir haber havuzundan yararlanması yoluna gidileceği belirtiliyor.