BIST 9.782
DOLAR 32,56
EURO 34,68
ALTIN 2.473,74
HABER /  GÜNCEL

PKK'dan Cemaat operasyonuna ilk yorum

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, Gülen Cemaati medyasına yapılan operasyon hakkında konuştu.

Abone ol

İNTERNETHABER.COM - KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, 14 Aralık Cemaat operasyonu hakkında açıklama yaptı.

Cemaat'in 'cıyak cıyak' bağırdını söyleyen Mustafa Karasu, Cemaat medyasının KCK operasyonlarında savcı ve polis olarak görev yürüttüğünü ileri sürdü. 

Mustafa Karasu operasyona ilişkin PKK'nın tavrını ise şöyle özetledi:

Dün Fethullahçılara bir gün adalet ve basın özgürlüğü size de lazım olur denildiğinde “Kürtlere adalet yok”, “Kürt basınına özgürlük yok” diyorlardı. On binlerce KCK’li tutuklanırken, onlarca gazeteci ve avukat tutuklanırken, Zaman gazetesi, Samanyolu ve Bugün TV nasıl yayın yapıyordu? Bunlar bugün ortaya konulursa sıradan bir insan bunlar için “Oh olsun” der. Biz “Oh olsun” demiyoruz. AKP’nin uygulamalarının faşist karakterde olduğunu söylüyoruz. Çünkü sadece Fethullahçılar tutuklanmıyor; her gün onlarca HDP’li de gözaltına alınıyor.

'Hüseyin Ali' mahlasıyla Özgür Gündem'de yazan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu'nun 'Dönüm noktası olmalı' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

CIYAK CIYAK BAĞIRIYORLAR

"Fethullahçılara yönelik yeni bir operasyon yapıldı. Bir zamanlar ‘kaçıncı KCK operasyonu’ denilirdi. Şimdi de Fethullahçılara yönelik operasyonlar üst üste geliyor. “Şu Allah’ın işine bak” derler. Daha önce KCK operasyonlarını hararetle savunanlar, bu operasyonların esas savcısı ve polisi olanlar şimdi cıyak cıyak bağırıyorlar. Haksızlık yapıldığını söylüyorlar, “Özgür basın susturulamaz” diyorlar" diyen Mustafa Karasu, Cemaat medyasının KCK operasyonlarındaki tavrını şöyle hatırlattı:

AK PARTİ'Yİ FETHULLAHÇILAR FAŞİST YAPTI

AKP’nin faşist karakterde olduğu nettir. Ancak AKP’nin bu karakteri kazanmasında en büyük desteği Fethullahçılar vermiştir. Hatta her gün Hükümete daha fazla baskı yap, daha fazla tutuklama yap diyenler bugün AKP uygulamaları karşısında feryadı koparanlardır. Dün Fethullahçılara bir gün adalet ve basın özgürlüğü size de lazım olur denildiğinde “Kürtlere adalet yok”, “Kürt basınına özgürlük yok” diyorlardı. On binlerce KCK’li tutuklanırken, onlarca gazeteci ve avukat tutuklanırken, Zaman gazetesi, Samanyolu ve Bugün TV nasıl yayın yapıyordu? Bunlar bugün ortaya konulursa sıradan bir insan bunlar için “Oh olsun” der. Biz “Oh olsun” demiyoruz. AKP’nin uygulamalarının faşist karakterde olduğunu söylüyoruz. Çünkü sadece Fethullahçılar tutuklanmıyor; her gün onlarca HDP’li de gözaltına alınıyor.

AK PARTİLİLERE DE OPERASYON OLABİLİR

"Bu operasyonlardan çok, bu operasyonlara uğrayanlar dün ne diyordu, neyi savunuyordu, AKP ile ne işler tutuyorlardı bunu ortaya koymak daha çok önemlidir" diyen Mustafa Karasu, yarın AK Partililere de benzer operasyonların olabileceğini öne sürdü:

Türkiye’deki zihniyeti, siyasi ahlaksızlığı ortaya çıkarmak çok önemlidir. Çünkü tutarlı siyaset, demokratik siyaset ancak böyle sağlanır. İlkeli, tutarlı demokratlık yaratılmadan bu tür operasyonlar bitmez. Bugün haksız, temelsiz ya siyasi amaçlı olarak birilerine yönelik olarak yapılan operasyon, bugün Fethullahçılara olduğu gibi yarın AKP’lilere ya da başkalarına yapılır. Bu açıdan Türkiye’deki siyasi ahlaksızlığın, ikiyüzlülüğün, çifte standartlığın ortaya konulması ve mahkum edilmesi gerekir. Dünden bugüne bu tür ikiyüzlülük, siyasi ahlaksızlık nasıl pratikleşmiş, bunları ortaya koymak ve bilince çıkartmak bu operasyonlardan daha önemlidir. Çünkü bu gerçeklik bilince çıkarılmadan bugün yakınılan bu tür operasyonlarla daha çok karşılaşırız. Yine bu tür oportünist tutumlar, kendine demokrat, kendine Müslüman tutumlar ortadan kaldırılmadan Türkiye ne demokratikleşir, ne de özgürleşir.

CEMAAT YEŞİL ERGENEKON KURMAYA ÇALIŞTI

"AKP’nin en iyi arkadaşı, en iyi dostu ve en iyi müttefiki Fethullahçılardı. Türkiye’deki zulüm düzenini bunlarla birlikte kurdular. Özellikle Kürt halkına karşı özel ve kirli savaşı Fethullahçılarla birlikte yapmışlardı. Fethullahçılar için söylenenin yüz katı AKP Hükümeti için geçerlidir" sözleriyle AK Parti'ye yüklenen Mustafa Karasu, Gülen Cemaati'nin 'Yeşil Ergenekon' kurmaya çalıştığını öne sürdü:

Derler ya “söyle arkadaşını, söyleyeyim kim olduğunu”. On yıldan fazladır AKP’nin en iyi yol arkadaşı Fethullahçılardı. Birbirlerini nasıl can siperane savunuyorlardı. AKP’liler Fethullahçıların ne yaptığını da çok iyi biliyorlardı. Daha doğrusu Fethullahçıların yaptıklarının hepsinin arkasında AKP iktidarı ve iradesi vardı. Dolayısıyla AKP’nin bu operasyonlar için söylediklerinin hepsi hikayedir. Tek amaç vardır, o da iktidardır. Şu anda da demokratik zihniyete sahip olmayanların, demokrasi ile iktidarını sürdürmeyenlerin her zaman uyguladığı yöntemlerle karşılaşıyoruz. Fethullahçıların çok kirli olması, faşist karakterde olması, kendine göre yeşil bir Ergenekon kurmak istemesi bu gerçeği değiştirmez.