BIST 9.722
DOLAR 32,55
EURO 34,87
ALTIN 2.426,88
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Pakistan'a taziye!

Erdoğan, Pakistan'daki kanlı saldırı sonrası taziye için Başbakan Navaz Şerif'i aradı...

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'daki saldırı sonrası Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Başbakan Navaz Şerif'i telefonla arayarak üzüntülerini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda masum öğrencinin hayatına malolan terör saldırısından sonra, Pakistan Cumhurbaşkanı Sayın Memnun Hüseyin ve Pakistan Başbakanı Sayın Navaz Şerif'i telefonla arayarak, derin üzüntülerini ifade etmiştir.

Bu görüşmelerinde bir ilim ve irfan yuvasına karşı düzenlenen hain saldırıyı şiddetle kınadığını dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımız, Pakistan halkının olayı metanetle karşılayıp, teröristlerin hain amaçlarına ulaşmalarına fırsat vermeyeceklerine yürekten inandığını ifade etmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, hiçbir insani, ahlaki ve vicdani değerle bağdaşmayan bu elim saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden Pakistanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilemiştir.

Rehin alınan diğer öğrencilerin sağ salim serbest bırakılmaları en büyük temennimizdir.

Türkiye, geçmişte olduğu gibi bugün de, kardeş Pakistan'ın zor günlerinde yanında olmaya devam edecek; yaraların sarılması, birlik ve beraberliklerinin sarsılmaması için elinden gelen gayreti gösterecektir.

Pakistanlı kardeşlerimizin acısı bizim acımız, hüznü bizim hüznümüzdür.

Bu menfur saldırıya karşı Pakistanlı kardeşlerimizle dayanışmamızın bir göstergesi olarak 1 gün yas ilan edilmiştir."