YAZARLAR

Sözcü'ye el konulacak mı?

Muhabir Gökmen Ulu'dan şüphe duyuyorsan eğer, o haberin peşinden koştuğu günü irdele.. Telefon kayıtlarını çıkar mesela, kiminle görüşmüş, kimlerle plânlar yapmış, nasıl bir tuzak kurmuş... varsa böyle bir şey hepsi bir bir ortaya çıkar..

Elbette hayır!

Gelin görün ki, endişeler bu yönde. Gazete yönetimi, günlüktepkilerine rağmen, "el koyma" meselesindekaygılı.. 

Metin Yılmaz'la konuştum, "Yahu Hadi beni tanıyorsun,patron FETÖ'cü olsa, ben bu gazetede kalır mıydım?"diyor... Uğur Dündar'ı soruyor, YılmazÖzdil'i,  Bekir Coşkun'u,Rahmi Turan'ı... birlikte yıllarca polismuhabirliği yaptığımız Baki Avcı'yı da katıyor buekibe...

-Bunlardan FETÖ'cü olur mu?

Olmaz!

E canım kimsenin bu isimleri suçladığı yok ki...

Doğru..

Sözcü'de suçlanan üç kişi var...

Biri patron...

Diğerleri iki çalışan...

Gökmen Ulu ve Mediha Olgunyani...

Patronu bilmem, tanımam...

Fehmi Koru'nun şehadetiyle de hareket etmem,edemem... 

Ertuğrul Akbay'ın o aşağılık açıklamalarına dakatılmam söz konusu değil. Fehmi Koru'ya aslıastarı olmayan yalanlarla öfke kusması, en hafififadeyle ayıptır! 

Burak Akbay'ın geçmişte,FETÖ'nün okullarında okuduğu, oralarda yetiştiğiiddiaları velev ki doğru olsun! 

Yahu arkadaş, 40 yıldan bu yana, ülkemizi yıkmak için hainplânlar yapan  FETÖ ile geçmişteirtibatı olmayan kimse var mı Türkiye'de.. Hangi birimiz buhainlerin alçak tuzağına düşmedik. AbantPlatformu'nda hangi birimiz boy göstermedik. Dünyanın dörtbir yanında açtıkları okulları yerinde görüp, birliktegururlanmadık mı? 

Hani 17-25'ti kriter?

Soner Yalçın'a katılıyorum!

FETÖ'nün yeni bir oyunuyla karşıkarşıyayız...

Biz eğer, Cumhurbaşkanı'nın nerede olduğunuhaber yapan bir muhabiri içeri atıyorsak. Biz eğer, önüne düşenhaberi siteye koymaktan başka hiçbir günahı olmayan MeldaOlgun'u "FETÖ'cü" diye hapsediyorsak,bunların kurduğu tuzağa çoktan düşmüşüz demektir!

Muhabir Gökmen Ulu'dan şüphe duyuyorsan eğer, ohaberin peşinden koştuğu günü irdele.. Telefon kayıtlarınıçıkar mesela, kiminle görüşmüş, kimlerle plânlar yapmış,nasıl bir tuzak kurmuş... varsa böyle bir şey hepsi bir birortaya çıkar.. 

Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, hiçbir araştırmayapmadan, sorup soruşturmadan Cumhurbaşkanı'nın neredeolduğunu haber yapan gazeteciyi hapsetmek FETÖ'nün ekmeğine yağsürmekten başka bir işe yaramaz. 

FETÖ'nün kaçkını Ekrem Dumanlıdenilen haini dinlediniz mi?

Vuruyorlar, kırıyorlar, öldürüyorlar, sonra da bas bas"adam öldürdüler" diye bağırıyorlar.GökmenUlu'nun, MedihaOlgun'un, Oğuz Güven'in...tutuklanmasında kalıbımı basarım bunların parmağı var. O yüzdendirsahte isyanları!

Özeti şu:

FETÖ oyununu çok güzel oynuyor!

Biz de kurdukları tuzağa kolayca düşüyoruz!

MURAT KELKİTLİOĞLU'NUNÇAĞRISI

15 Temmuz gecesi Türkiye'yi cehennemeçeviren hainler, mahkemelerde ağız birliği etmişçesinesavunma yapıyor. 

Hepsi masum!

Hepsi günahsız!

Peki biz ne yapıyoruz?

Hiç!

İzlemekle yetiniyoruz. 15 Temmuz'dan sonra bu hainlerekök söktüren biz değilmişiz gibi, bunların istediği gibi atkoşturmasına seyirci kalıyoruz. Akşam'ın genel yayınyönetmeni Murat Kelkitlioğlu, çok anlamlı bir çağrı yaptı geçengün:

- Demokrasi nöbetlerini mahkemelerin önündetutalım...

Yerinde ve doğru bir çağrı!

15 Temmuz'dan sonra yaptığımızı bir kez daha yapmalıyızki, bu alçaklar amacına ulaşmasın. Mahkeme salonlarındaher ağızlarını açtıklarında, dışarıdan gelen sesle titretmeliyizbunları. Hepsi düştüğü çukurda debeleneceğine, kahramanedasıyla konuşuyor. Gelin Murat Kelkitlioğlu'nakulak verelim ve mahkeme önünde demokrasi nöbetlerinibaşlatalım. 

249 şehidin hatırına bunu yapalım..

Onca gazimizin hatırına bunlara bir kez daha kök söktürelim.

Var mısınız?

NİHAT HATİPOĞLU MEVSİMİ

Ramazan ayı gelip çattığında, bildik koro,Nihat Hatipoğlu'nın yaptığı güzel şeylerden ziyade, aldığıücret gündem oluyor. 

Neymiş!

Güzel dinimizi anlatan Nihat Hatipoğlu gibiler,hizmetinin karşılığını almaması gerekiyormuş!

Bu fetvayı veren de Diyanet'in ta kendisi...

Neden şimdi?

Niye 12 ay boyunca Nihat Hatipoğlu'na sesedilmiyor da, Ramazan ayı gelip çattığında dillerde zehirsaçılıyor?

Nihat Hatipoğlu bir tek Ramazan ayındakonuşmuyor ki...

Yılın 12 ayında, her Perşembe ve Cuma günleri atv'debaşarılı programlar yapıyor. Ramazan'daki saldırılarınnedeni, ekrandaki hoca enflasyonundan kaynaklanıyor. NihatHoca'nın hızına kimse yetişemeyince, yaptıklarından çok,aldığı ücret konuşuluyor. 

Bu zırvacılara söyleyecek tek söz var...

Çalışın sizin de olsun!