BIST 1.123
DOLAR 7,82
EURO 9,18
ALTIN 477,41
HABER /  MAGAZİN

Sosyal medya fenomenlerine uyuşturucu operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde internet üzerinden uyuşturucu madde kullanamayı özendirici yayınlar yapan sosyal medya fenomenlerine operasyon yapıldı. 4 kişi gözaltına alındı.

Abone ol

İstanbul merkezli 5 ilde internet üzerinden uyuşturucu madde kullanamayı özendirici yayınlar yapan sosyal medya fenomenlerine operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında  4 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Daire Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği operasyon kapsamında İstanbul'da Pucca lakaplı yazar Pınar Karagöz, bir milyon takipçili Youtuber Ali Muhsin Atam, Şam lakaplı rapçi Şamil Kürşad Oymak, Burry Soprana lakaplı rapçi Burak Aydoğduoğlu gözaltına alındı. İçlerinde en dikkat çekeni ise Pucca lakaplı yazar Pınar Karagöz.

Diğer illerde de operasyonların devam ettiği bildirildi.

SORGULARI DEVAM EDİYOR
Sosyal medya üzerinden yüzbinlerce hayran kitlesine sahip olan fenomenlerin paylaştığı içeriklerde 'uyuşturucuyu övdükleri' öne sürüldü. Sabah saatlerinde gözaltına alınan 4 kişinin sorgusu İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sürüyor.

POLİS EVİNE BASKIN YAPMIŞTI
Sosyal medyada Pucca adıyla tanınan Selen Pınar Işık'ın ailesinin evinin oğlu Batı'yı kastederek attığı tweet nedeniyle basıldığı belirtilmişti.

Işık, oğlu Batı’yla ilgili olarak Twitter’da yaptığı “Batı’nın uşağıyım” paylaşımının ardından polislerin babasının evine gittiğini ve 'terör örgütüne dair kanıt aradığını' yazdı. Işık ayrıca kendisine geçmiş olsun diyen bir kişiye şöyle cevap verdi: 

"Terör örgütü, halkı isyana sevk etme… Saymışlar aileme. Kanıt eksiği varmış. Telefonlarını almışlar."

Işık'ın ailesinin evinin polis tarafından basılmasının gerekçesi olarak gösterilen twette şu ifadeler yer almıştı:

"Tabii Batı’nın uşağıyım… Başka neyi olacağım, bayağı uşaklık yapıyorum… Canım Batı, uşağınım, köpeğinim hatta… Batı kalp ben."

PUCCA EŞİNDEN BOŞANMIŞTI
Pucca (Selen Pınar Işık) geçen aylarda eşi Serhat Osman Karagöz'den boşanmıştı.

PUCCA KİMDİR?
Anne ve babası kendisi küçükken boşanan Selen Işıklı, 8 yaşındayken kız kardeşi ile birlikte babasının yanına taşınmıştır. Üvey babasının kendisini taciz ettiğini bu yüzden annelerinin yanından ayrılmak istediklerini belirtmiştir.

RADYONDA ÇALIŞMIŞ
İzmir'de geçirdiği gençlik yıllarının onu çok özgürleştirdiğini söylüyor Pucca. Daha o yıllarda deneyimlerini günlüklerine kaydediyormuş. Üniversiteye gitmek için İzmir'den Ankara'ya geçtiğinde de bu alışkanlığı devam etmiş. Üniversite yıllarında küçük bir radyoda çalışmaya başlamış. Radyoda da sesi günlükler tutarak anlatılar yaptığı bir programı varmış. Radyo macerası onu bir televizyon kanalında montaj işine yönlendirmiş. Çalıştığı bu işlerin internet ve blog kullanımı konusunda tecrübeler kazandırdığını söylüyor Pucca.

FENOMEN OLMASI TESADÜFİ BİR ÖYKÜYE SAHİP
Ancak fenomene dönüşmesi biraz daha tesadüfi bir öyküye sahip. Eski sevgilisini rezil ederek ondan intikam almak istemesiyle bir blog açıyor. Blog eş zamanlı olarak Twitter hesabıyla da çok sayıda takipçiye ulaşıyor. Pucca yaşadıklarının insanların ilgisini çektiğini görünce günlük ve bloglarını kitaplaştırıyor. Kitapları;" Küçük Aptalın Büyük Dünyası", "Ve Geri Kalan Her şey", "Allah Beni Böyle Yaratmış", "Ay Hadi İnşallah" sırasıyla piyasa sürülüyor ve hiç de düşük olmayan sayılarda satılıyor. Günlük kitaplarından derlenen, Murat Boz ve Büşra Pekin'in başrollerini paylaştığı "Hadi İnşallah" filmi, Emrah Kaman ve Murat Kaman tarafından senaryolaştırılarak beyazperdeye konuyor.

PUCCA İSMİ NEREDEN GELİYOR?
Koreli bir çizgi film kahramanının adı Pucca. Kahraman kör ve sağır küçük bir kız ve sevgilisini öpebilmek için sürekli peşinden koşuyor. Ilginç bir konuya sahip bu çizgi filmin karakterinin oyuncağı, arkadaşı tarafından bir gün Selen Işıklı’a hediye ediliyor. Ve o günden bu yana bu takma ismi olarak kullanmaktadır.

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'deki sağanakta hastaneyi su bastı
Galatasaray'a ingiliz hakem
Nobel Tıp Ödülü açıklandı! Bakın kazanan hangi ülkeden?
Aziz Kocaoğlu neden aday olmuyor? Meğer başka sebebi varmış!
Acı haberi morg önünde alan baba böyle yıkıldı
Masumlar Apartmanı kitap özeti yazarı kimdir?
Yorumlar 4 yorum