BIST 1.410
DOLAR 9,26
EURO 10,73
ALTIN 525,65
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Sonun Menderes gibi olur!

Süleyman Soylu, "Başbakan'ı sonun Menderes gibi olur diyerek korkutacaklarını zannettiler ama korkutamadılar" dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin il danışma meclisi toplantısına katılmak üzere geldiğ Elazığ'da, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a eğer böyle devam edersen sonun Menderes gibi olur diye korkutacaklarını zannettiler. Menderes ve Polatkan’a yapılanlar o güne ait yapılmış, sadece Menderes’e yapılmış bir iş değildi o, milletin geleceğine bir tehditti. Ama korkutamadılar" dedi.

Elazığ Öğretmen Evi'nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına Elazığ Milletvekileri Sermin Balık, Şuay Alpay, Zülfü Demirbağ ile çok sayıda partili katıldı.

TÜRKİYE'NİN MESELESİ ÇÖZÜLSÜN, SEÇİM UMRUMUZDA DEĞİL

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, şöyle konuştu: ”En güçlü zamanımızda, en kuvvetli zamanımızda, seçim gelecekmiş, umurumuzda değil. Türkiye'nin meselesi çözülsün, milletimiz bir rahatlasın.

EVLADIM NE ZAMAN GELECEK DİYE YANIP TUTUŞANLAR RAHATLASIN 

Nişanlısını gönderen kızlar, anneler 'evladım acaba ne olacak' diye yanıp tutuşanlar bir rahatlasın Türkiye'de ne olursa olsun. Bu ülkeyi bu onurlu kadronun yaptığı gibi Türkiye'yi zenginleştirmek, geliştirmek ve Türkiye'ye milli iradeyi hakim kılmak, geleceğe ait bir korku üretmek istiyorlardı. Menderes’in, Polatkan’ın o boğazındaki imliğin bir tek anlamı vardı.

SONUN MENDERES GİBİ OLACAK YAZIYORLARDI

Yıllar sonra o anlam kendisini çok net bir şekilde belirtiyordu. Türkiye'nin en büyük gazetesi hemen yazıyordu.
Eğer böyle devam edersen sonun Menderes gibi olur diye. Korkutacaklarını zannettiler Recep Tayip Erdoğan’ı. Menderes ve Polatkan’a yapılanlar o güne ait yapılmış sadece Menderes’e yapılmış bir iş değildi o, milletin geleceğine bir tehditti. Ama korkutamadılar. Dün Menderes ve Özal ne yapmak istiyorlarsa hayalleri neydi ise, bugün AK Parti kadroları ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan onların hayallerini tamamlamaya çalışıyor.“

BU SORUN ÇÖZÜLMEZSE TÜRKİYE KÜRESEL AKTÖR OLAMAZ 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, eğer bir Kürt, Çerkez, Alevi ile mutabakat sağlanamazsa etraftaki coğrafyaya karşı büyük bir ülke, lider bir ülke ve küresel aktör haline gelinemeyeceğini söyledi. Soylu, sadece etnik temelde değil, insanlık temelinde kucaklaşmayı kabul ettiklerini belirterek şöyle konuştu: "Kendine temel amaç ve ilke edinen bir anlayışı ortaya koymaya çalışıyoruz, çözüm sürecinin amacı budur. Dar bakan, küçük bakan aman bu iktidarı devam ettireyim ne olursa olsun gibi anlayışına sahip olsaydık, bugün Ak Parti'nin oyu yüzde 53 olmazdı. Bugün Türkiye’nin güçlü bir başbakanı var. Türkiye'nin gelecek sorumluluğu hepimizi düşündürmektedir."

ÖNCEKİ HABERLER
Kışanak'tan tutanak iddiasına yanıt
Kışanak'tan tutanak iddiasına yanıt
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Japonya depremi uzaydan bile 'hissedilmiş'
Japonya depremi uzaydan bile 'hissedilmiş'
AK Parti'de toplu istifa şoku!
AK Parti'de toplu istifa şoku!
Erdoğan o projeler için teftiş yaptı
Erdoğan o projeler için teftiş yaptı
Yüz nakline işte böyle karar verdi!
Yüz nakline işte böyle karar verdi!
Gül depremzedeleri sevindirdi
Gül depremzedeleri sevindirdi
Alevi dedelerinden sürece destek
Alevi dedelerinden sürece destek
Muhalefetin yalanlarına kulak asmayın
Muhalefetin yalanlarına kulak asmayın
Bu para gelirse Türkiye uçar
Bu para gelirse Türkiye uçar