BIST 1.451
DOLAR 8,30
EURO 10,10
ALTIN 490,00
HABER /  DÜNYA

’’Snowden çifte standart kurbanı’’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’yi, eski CIA casusu Edward Snowden olayına yaklaşımında çifte standart uygulamakla suçladı. <br/>Ch...

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’yi, eski CIA casusu Edward Snowden olayına yaklaşımında çifte standart uygulamakla suçladı.
Chita şehrindeki askeri tatbikatı izleyen Putin burada yaptığı açıklamada, Rusya’nın ABD’nin çıkarlarını hedef alanları desteklemediğini ancak Washington yönetiminin diğer ülkeleri eleştirenlere destek verdiğini söyledi.
Putin, "Çok fazla detaya girmeyeceğiz. Sayın Snowden’i, Rusya-ABD ilişkilerine verebileceği zararların kabul edilemez olduğu konusunda uyardık" diye konuştu. Putin, "Probleme genel olarak baktığımızda, bu konuda düşüncelerimizi defalarca dile getirdik. Elbette insan hakları faaliyetinin de bir bedeli vardır. ABD’den para desteği, siyasi destek ve bilgi desteği alanlar için bu kolay bir iş, fakat ABD’yi eleştirenler için de bir o kadar zor. Bolivya Devlet Başkanı ile yaşanan hadise de bunun kanıtı. Anladığım kadarıyla Sayın Snowden, Rusya’da kalmayı hiç düşünmemişti" şeklinde konuştu.
27 Haziran’dan bu yana Moskova’daki Şeremetyevo Havalimanı’nın transit bölümünde bekleyen Snowden dün Rusya Federasyonu’na geçici sığınma talebinde bulunmuştu.
Rus Göçmen Dairesi sözcüsü talebin sonuçlanmasının üç aydan fazla zaman alabileceğini açıklamıştı. Kaynaklar, geçici sığınma talebiyle Snowden’in havalimanından ayrılarak bir mülteci merkezine transfer edilmesinin önünü açılabileceğini belirtiyor.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Pamukoğlu iki PKK yöneticisini karşılaştırdı
Erdoğan'ın çağrısı bankaları bitirecek
SBS iptal mi olacak sorusuna yanıt
Müziğin mucize etkisi!
Aspirinin bir faydası daha...
CHP'den kredi kartı açıklaması!
Mahkemede Ermeni tutukluya kadın bornozu
Bitki çayı tüketenlere uyarı!
Hyundai'nin ürettiği araba sayısı
Günün önemli gelişmeleri (3)
Yorumlar