BIST 1.123
DOLAR 7,81
EURO 9,18
ALTIN 477,00
HABER /  POLİTİKA

Sırada 10 belediye başkanı var! CHP'li vekil isim verdi

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından CHP'li vekilden çok iddialı bir isim listesi geldi. İddiasına göre sırada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile 10 belediye başkanı var.

Abone ol

CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek dahil 10 AK Partili belediye başkanının daha görevden alınacağını ya da istifa ettirileceğini öne sürdü.

Öztunç, Sözcü'ye yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'ın AK Parti teşkilatlarına yönelik ‘metal yorgunluk' sözlerini hatırlattı. CHP'li vekilin iddiasına göre bu kapsamda Erdoğan'a en yakın isimler bile topun ağzında.

"AKP içinde bir kırılma yaşandığı kesin" diyen Öztunç, Melih Gökçek'in de gidiciler arasında olduğunu iddia etti. Öztunç, sırada 10 belediye başkanı olduğunu da söyleyip isimleri de sıraladı.

SIRADAKİ BAŞKANLAR
Öztunç isimleri şöyle verdi;

"10 AKP'li belediye başkanı daha görevden alınacak ya da istifa ettirilecek. Bunlar arasında Melih Gökçek (Ankara),  Mehmet Erkoç (Kahramanmaraş), Recep Altepe (Bursa) ve İbrahim Karaosmanoğlu da (Kocaeli) var."

Melih Gökçek de istifa edecek Topbaş'ın gidişini bilen isim yazdı!

Kadir Topbaş görevi neden bıraktığını açıkladı!

ÖNCEKİ HABERLER
Eşkiya 73.bölüme Demet Akalın damga vurdu bomba sahne
AK Partili üyeden olay Melih Gökçek tweeti
Suriye Kürtler'e özerklik mi veriyor? Olay açıklama
Önemli değişiklik! Artık 5 yıl geçerli olacak
İç savaş mı çıkıyor? Irak'tan Barzani'ye 3 gün süre
Meteoroloji'den İstanbul için kritik uyarı: Çok kuvvetli yağış geliyor
Yorumlar 2 yorum