BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA

Sinan Aygün Mansur Yavaş hakkındaki iddialarını savcıya anlattı

Anadolu Ajansı

Eski CHP milletvekili ve Togo Kuleleri inşaatının müteahhidi Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve bazı Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerinin kendisine karşı 'irtikap' suçu işledikleri iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi.

Abone ol

Eski CHP milletvekili ve Togo Kuleleri inşaatının müteahhidi Sinan Aygün, avukatıyla birlikte Ankara Adalet Sarayı'na geldi.

Aygün burada, Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ve bazı Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri hakkında açılan soruşturmayı yürüten Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet savcısına ifade verdi.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aygün, savcının daveti üzerine adliyeye geldiğini, basın toplantısı ve televizyonlarda dile getirdiği iddiaları savcıya anlattığını söyledi.

Savcının kendisinden bazı belgeler talep ettiğini, bunları dosya halinde sunacağını ifade eden Aygün, "Televizyonda sunduğumuz belgeleri avukatlarımız hazırlayacak, yarın öbür gün sunacağız" dedi.

Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleriyle görüşme yaptığı odaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinin polis marifetiyle savcılık tarafından temin edileceğini, savcılığın Ankara Büyükşehir Belediyesinden de görüntü alacağını söyledi.

Savcılığın ses kayıtlarına da bakacağını dile getiren Aygün, Mansur Yavaş ile Ömer Koçak, Coşkun Torun, Haydar Demir ve Berkay Gökçınar'dan şikayetçi olduğunu belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Polikliniğe "ameliyatlarım iptal oldu" yazan doktora soruşturma
AYM, Kanal İstanbul yap-işlet-devret modeli için istenen iptal düzenlemesini reddetti
İbrahim Kalın: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik
Karadeniz'deki orman yangınlarını terör örgütü PKK üstlendi!
Alper Taş: Parti içerisinden Cuma namazına git dediler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev'i kutladı
Kanal İstanbul tartışmalarına en net yorum: Devlet projesidir
Marmara Denizi'nde 3.2 büyüklüğünde deprem oldu
Sakarya'da kayıp kız annesine video göndererek evlendiğini söyledi
Mansur Yavaş'tan Sinan Aygün bombaları
Yorumlar 15 yorum