BIST 9.778
DOLAR 32,58
EURO 35,03
ALTIN 2.435,57
HABER /  GÜNCEL

Sezer televizyonsuz kaldı

Türksat A.Ş. ile TSMF arasındaki kablo televizyon savaşı vatandaşı çileden çıkardı

Abone ol

Türksat A.Ş. ile TSMF arasındaki kablo televizyon savaşı dün Türkiye’nin dört büyük kenti İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’yı vurdu. Erol Aksoy’un Kablonet ve İnteraktif şirketleri üzerinde haciz başlatan TMSF, tekrar kablo televizyon kutularını sökmeye başladı.

Dört büyük ildeki izleyiciler, Fransa’da Ermeni soykırımının inkarına hapis öngören yasa tasarısının sonucunu ve Nobel Edebiyat Ödülü’nü kimin kazandığını anında televizyonları başında öğrenemediler. Gazete bürolarını arayan onlarca vatandaş, devletin iki kurumu arasındaki çekişmeyi protesto ettiklerini dile getirirken, "Türkiye için önemli bir kararın alınacağı böyle bir günde haciz işleminin gerçekleştirilmesini kınıyoruz" dediler.

ÇANKAYA’DA DA KESİLDİ

Fransız Parlamentosu’nun tasarıyı kabul ettiği ve ardından da Orhan Pamuk’un Nobel Edebiyat Ödülü’nü aldığı saatlerde, Çankaya Köşkü’nün de bulunduğu Çankaya semtinde kablo televizyon yayını kesildi. TMSF, İstanbul-Avrupa yakasının bir kısmı, İzmir, Antalya, Yalova- Çerkezköy, Bursa-Tekirdağ- Çorlu, Kocaeli-Gebze ve Yalova bölgelerindeki kablo televizyon kutularını ard arda söktü ve buralarda da yayın kesildi.

Kaynak:www.hurriyet.com.tr