BIST 1.527
DOLAR 7,30
EURO 8,79
ALTIN 404,10
HABER /  GÜNCEL

Serebral palsi ne demek neden olur Serebral palsi hastalığı belirtileri

Ceyda Düvenci'nin kızı Melisa Nur'un hastalığı olan Serebral palsi ( beyin felci) yani beyin felci hastalığı yeniden merak konusu oldu. Beyin dokusunda oluşan kalıcı hastalık olarak bilinen Serebral palsi ( beyin felci) hastalığı nedir? Serebral palsi hastalığı belirtileri neler?

Abone ol

Beyinin oksijensiz kalması ile oluşan, kaslar ile beyin arasındaki iletişimin neden olduğu Serebral palsi hastalığı nedir? Serebral palsi hastalığı belirtileri neler? Serebral palsi hastalığı tedavisi!

Serebral palsi hastalığı nedir: Beyinde meydana gelen hasar sonucu, kişinin kaslarını kullanmada güçlük çekmesidir. Belirtiler hasarın, beynin hangi bölgesinde ve ne boyutta olduğuna göre değişiklik gösterir. zor bir doğum esnasında bebeğin oksijensiz kalması veya doğumdan sonra geçirilen ağır iltihabi hastalıklar, kafa darbeleri, yüksek ateş serebral palsi'ye yol açabilir.

Serebral palsi hastalığı belirtileri neler: Hastalığın oluşmasının başlıca sebepleri arasında hamilelik ve doğum bulunmaktadır. Geve annenin tansiyon problemi, erken doğum, uzamış ve zor bir doğum hastalığın sebepleri arasındadır. Çocuğun özellikle hareket gelişimi yaşıtlarına göre gerideyse, örneğin daha geç oturmuş, daha geç emeklemiş veya daha geç yürümeye başlamışsa; kol ve bacakları normalden daha gergin veya gevşekse; duruşu, oturuşu normalden farklıysa serebral palsi'den şüphelenilmelidir.

Serebral palsi hastalığı nedir tedavisi nasıl: Serebral palside oluşmuş beyin hasarını geriye döndürmek mümkün değildir, fakat serebral palsili çocuk modern tıbbın destek tedavileriyle pek çok becerisini ilerletebilir. Özellikle fiziksel tedavi yöntemleri kişinin günlük yaşamı için etkili bir tedavi yöntemidir.

ÖNCEKİ HABERLER
Trabzon'da kepçenin darbesiyle ortaya çıktı! Yetkililer akın etti incelemeye alındı
HDP teşkilatının PKK ile şifreli organizasyonu terörist ifadesinde
Çaykur Rizespor'da Sumudica dönemi resmen başladı!
Ceyda Düvenci'nin kızının hastalığı nedir? Serebral palsi ne demek?
Beşiktaş'a ters köşe! Manzdukic'ten Milan'a imza
Konya'da cinayetle biten kavganın sebebi ortaya çıktı! Bakın neden öldürmüş
Bursa'da dişini çeken hekimi bıçakladı! O sanığın cezasında indirime gidildi
Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye 'Özdağ' tepkisi: Bir öfke bir nefret bir intikam duygusu
Selçuk Özdağ’a saldıran şahısların ifadeleri ortaya çıktı
Baran Köse nereli Survivor Baran kimdir kaç yaşında hızlı başladı
Yorumlar