HABER /  POLİTİKA

Selahattin Demirtaş cezaevinde rahatsızlandı! Kızkardeşi sosyal medyadan paylaştı

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, cezaevinde kalp spazmı geçirdiği haberini kızkardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş Twitter hesabından duyurdu.

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş, Twitter'da açıklama yaparak ağabeyinin 26 Kasım sabah saatlerinde göğüs sıkışması nedeniyle nefes alamadığını ve bilincinin kapandığını belirtti.

Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş'a ilk müdahalenin, koğuş arkadaşı HDP Hakkari eski milletvekili Abullah Zeydan tarafından yapıldığını söyledi.

Aygül Demirtaş, Salı günü yaşanan bu rahatsızlık üzerine cezaevi doktorunun Selahattin Demirtaş'ı muayene ettiğini, ileri tetkikler önerdiğini söyledi.

Aygül Demirtaş şu bilgileri verdi:
-"Cezaevi doktorunun önermesine rağmen salı gününden beri bu ileri tetkiklerin yapılması için hastaneye sevki yapılmadı bir türlü. Şu an genel durumu iyi ama kaygılıyız. Cezaevi doktoru herhangi bir teşhis koyamadı, bu yüzden hastaneye sevketti. Cuma günü cezaevi idaresi ile yaptığım görüşmede güvenliğini sağlamaya ve hastane ayarlamaya çalıştıklarını söylediler. Ama yedi gün geçmesine rağmen hala götürülmedi. Herhangi bir gelişme olmadığı ve abimin sağlığı için endişelendiğimiz için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık" diye konuştu.

Aygül Demirtaş'ın Twitter'da yaptığı açıklama ise şöyle:


HDP liderlerinden açıklama
Selahattin Demirtaş'ın durumuna ilişkin HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, hükümete harekete geçilmesi çağrısında bulundu. Eş başkanlar şu açıklamayı yaptı:

-Önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin avukatları tarafından verilen bilgilere ilişkin hükümeti ve Adalet Bakanlığı’nı acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz. Sayın Demirtaş’ın sağlığına ilişkin son durum nedir? Neden hastaneye sevki yapılmamıştır? Demirtaş’ın tam teşekküllü bir hastaneye sevki için gerekli işlemler derhal yapılmalıdır. Şu ana kadar bunun gerçekleştirilmemiş olması kesinlikle kabul edilemez ve tüm sorumluluk yetkililerdedir. Meclis Başkan Vekilimiz ve Grup Başkanvekillerimiz Edirne Cezaevine hareket edeceklerdir."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Kar yağışı okulları tatil ettiriyor! Meteorolojiden 4 Aralık uyarısı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
BİLSEM sınavı ne zaman 2020 BİLSEM sınavı başvuru tarihi
Uludağ'da 2 dağcı kayboldu
Af haberleri son durum af yasası ceza indirimi yapılacak mı?
2022 maaşları ödemesi Aralık ayında ne zaman TC ile ödeme günü
MHP'li Büyükataman'dan 'Devlet Bahçeli' açıklaması şaşırılacak şey değildir
Cem Yılmaz'ın filmine boykot sosyal medyayı karıştırdı üstakıl göndermesi olay oldu
Yorumlar 17 yorum