HABER /  GÜNCEL

Şehit kardeşinin cenazesinde isyan eden Mehmet Alkan hakkında karar çıktı

ŞIRNAK 'ta PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen kardeşinin cenaze töreninde çözüm süreciyle ilgili sözleriyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan'ın yargılandığı davada karar çıktı.

Mahkeme şehit ağabeyi Mehmet Alkan'ın beraatine karar verdi. Savcı, Mehmet Alkan hakkında 15 yıla kadar hapis isminde bulunmuştu.

Şehit kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde söyledikleriyle gündeme gelen ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 672 sayılı KHK ile ihraç edilen eski Yarbay Mehmet Alkan'ın, FETÖ/PDY üyeliği iddiasıyla yargılandığı dava karara bağlandı.

Ne olmuştu? 

2015 yılında Şırnak Beytüşşebab'ta PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, cenaze töreni ve sonrasında “Çözüm sürecinin” aleyhinde konuşunca hakkında idari tahkikat açıldı. 

1 yıl sonra tam da kardeşinin ölüm yıldönümünde, Jandarma Genel Komutanlığı'nda oluşturulan Değerlendirme Komisyonu'nun kararı ile Jandarma teşkilâtından çıkarıldı. Peşinden KHK ile TSK'dan ihraç edildi. Tüm bunların ardından da hakkında “FETÖ/PDY üyeliğinden” dava açıldı. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
AÖL sınavı ne zaman 2019 Açık lise 3. dönem sınav tarihleri
Eskişehir'de trafik kazası: 1'i bebek çok sayıda yaralı var
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çayını alıp açıkladı! Öğretmenlere iyi haber
Oppo Reno 10x Zoom Türkiye'de satışa çıktı fiyatı dudak uçuklattı
Plazanın 20. katından düşmüştü! Şule Çet davasında flaş gelişme
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Yorumlar 1 yorum