BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 503,21
HABER /  GÜNCEL

Sedat Peker eşi ve çocukları! Sedat Peker aslen nereli kaç yaşında?

Sedat Peker Youtube hesabından yayınladığı videolarla gündemde. Genç eşi Özge Yılmaz avukatlık yapıyor. Sedat Peker'in 5 çocuğu var.

Abone ol

49 yaşında olan Sedat Peker Sakarya doğdu fakat uzun süre Almanya'da yaşadı. 2008 yılında Özge Yılmaz ile evlenen Sedat Peker'in Serdar Han Peker, Boğaçhan Talha Peker, Filiz Lina Peker, Mira Peker ve Celal Han Peker adında 5 çocuğu var. Sedat Peker'in eşi Özge Peker avukatlık yapıyor. 

Sedat Peker'in 3 çocuğu ikinci karısı Özge Peker'den 2 oğlu ilk eşinden

Sedat Peker'in ailesi aslen Rizeli. Ne sağcıyım ne solcu diyen Sedat Peker Turancı gelenekten geliyor. 1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasa dışı örgüt kurarak birçok suça karışmıştır. 

Tehditle tahsilât yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998'de Romanya'dan Türkiye'ye getirildi. Eylül 1998'de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999'da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulundu. 12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır.

Sedat Peker örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tahdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı. Ergenekon davasında "silahlı terör örgütü kurma" suçuyla yargılanmıştır. Kelebek Operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Sedat Peker'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklenmiştir.
Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında Sedat Peker'e 10 yıl hapis cezası verildi. 10 Mart 2014 tarihinde Özel yetkili mahkemelerin kararlarına ilişkin yasa değişikliği ve tutukluluk süresi 5 yılı aştığı için mevzuat gereği tahliye edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Alman polisinden Türk vatandaşına şiddet! Türkiye'den peş peşe sert tepkiler...
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Manisa'da eşiyle tartıştıktan sonra kendisini bıçaklayan adam kurtarılamadı
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bu ırkçı ve faşist bir saldırıdır
17 günlük tam kapanma sona erdi! Kademeli normalleşme başladı
AVM'ler ne zaman açılacak AVM çalışma saatleri
Berber ve kahvehaneler ne zaman açılacak yeni karar!
Bursa'da 5'inci kattan düşen yaşlı adam yaşamını yitirdi
Filistin asıllı Amerikalı model Bella Hadid'den Filistin'e destek
Bakkallar kaça kadar açık 17 mayıs'tan itibaren saatler
Yorumlar