BIST 1.345
DOLAR 8,38
EURO 10,12
ALTIN 481,74
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Seçim sonuçları Metiner'den olay 'Gülen' yorumu

Seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, "Biz Ahmet Davutoğlu'nu kimseye yedirmeyiz. Fethullah Gülen zil takıp oynasın" şeklinde konuştu.

Abone ol

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, seçim sonucuna ilişkin "Sahada paralel çeteyle hareket edeceksiniz, Gezi'de yarım bıraktığınızı tamamlayacağınızı söyleyeceksiniz, Mursi'yi darbeyle devirenler, Gezi'de yapamadıklarını sandıkta yaptılar. Biz Ahmet Davutoğlu'nu kimseye yedirmeyiz." şeklinde konuştu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Metiner özetle şöyle konuştu:

"HDP MHP VE CHP GÜL GİBİ GEÇİNEBİLİR"

"HDP, CHP ile MHP ile gül gibi geçinebilir yani. Ki doğrusu da bu. Ben bekliyorum. Kendisini açıkladılar. Ülkeyi niye hükümetsiz bırakacaklar. Bak şu tablo şu an belki de HDP'ye oy veren bir çok kürdü çok rahatsız etmiştir. Çözüm süreci ne olacak? Öcalan İmralı'ya gömüldü bir defa. MHP ile gül gibi yürüteceklerini söylediler, o zaman bunun gereğini yapacaksın HDP. Sahada paralel çeteyle hareket edeceksiniz, Gezi'de yarım bıraktığınızı tamamlayacağınızı söyleyeceksiniz, Mursi'yi darbeyle devirenler, Gezi'de yapamadıklarını sandıkta yaptılar. Halkımız bunu bilsin. Bu tablodan hükümet çıkmazsa, dolar bir fırlar, faiz bir yükselirse, herkesin yandığının resmidir."

CUMHURBAŞKANI NE YAPACAK?

Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili ise şöyle konuştu: "Onu bilemiyorum. Şimdiden kesin keskin konuşmak doğru değil. Ben bir Ak Parti milletvekili olarak, diyelim ki işte HDP ile asla düşünmem, MHP ile düşünmem. Biz iktidar olmak için anamızdan doğmuş değiliz. Ha paralel kazandı ama. Şu anda Fethullah Gülen zil takıp oynuyordur. O çetenin reisidir. Ben kendi içimizle ilgili, nerede yanlış yaptığımızı görmek zorundayız. Şimdi bu tablo farklı olmazdı. Biz yedi düvele karşı savaştık. Buna rağmen ben AK Parti’nin her şeye rağmen başarılı olduğu kanaatindeyim. Çok da kötü neticeler elde edildi. Biz sahada çalıştık.Kimlerin çalışmadığını da biliyoruz. Kimlerin köşede beklediğini de biliyoruz. Bunları kendi işimizde konuşacağız."

KENDİ İÇİMİZDEKİ HESAPLAŞMAYI BURADA GÜNDEME GETİRMEK İSTEMİYORUM

Tembellik var, başka şeyler var, başka şeyler var. Çok şeyler var, bunu kendi içimizde konuşacağız. Eğer biz hatalarımızı görmezsek kendimize yazık ederiz. AK Parti içine oynamak isteyenler başka tezgahlar çevirecekler. Biz Ahmet Davutoğlu'nu kimseye yedirmeyiz. Kendi içimizdeki hesaplaşmaları burada ben gündeme getirmek istemiyorum.

Madem ki üçünü bir arada gördünüz, üçü de AK Parti'ye karşı bir safta duruyor. İşte çekildik. İzzeti ikbal ile çekildik. Buyurun kendi aranızda kurun. Bunun görülmesi lazım. HDP'nin MHP ile de çözüm sürecini yürütüp yürütmeyeceğini görmesi lazım. HDP MHP'nin de içinde yer alacağı koalisyonda yer almayacağını söylüyorsa bu ayrıca ilkesizliktir.

ÖCALAN'IN HDP ÜZERİNDE HÜKMÜ KALMAMIŞTIR

Şimdi Öcalan'ın Kandil üzerinde HDP üzerinde hiçbir hükmü kalmamıştır. Ha şöyle olabilir. Ona da ben razıyım. MHP'nin milliyetçiliği belli olmuyor artık, CHP HDP hükümet kurar, MHP de destek verir. Burada hem MHP'nin hem CHP'nin puan artırmış olmasını bizim AK PArti olarak çok iyi değerlendirmemiz lazım. Partimiz içerisinde bizim de eleştirilerimiz olmadı değil. Görünen şu ki biz çözüm sürecini başarılı biçimde yürütemedik. Çok iyi niyetliydi, doğru bir projeydi. Yalçın Akdoğan'ı dışında tutarak söylüyorum, keşke en başından itibaren Yalçın bey sürdürmüş olsaydı. Çözüm sürecinden HDP yararlandı, oturduğu yerden MHP. Çözüm sürecinin PKK'nın silahı bırakıp düz ovasına inmesiydi. Silah bırakıldı mı bırakılmadı mı? Çözüm sürecinde hangi aşamadayız?

"YENİDEN ARINACAĞIZ"

Şunu da ben şu anda teşkilatımın hassasiyetini biliyorum. Sahadan geldim. Yeniden arınacağız, aktörlerimizi belki değiştireceğiz, çok daha güçlü biçimde, halkla kopardığımız ilişkiler varsa tamir edeceğiz, çok güçlü şekilde iktidar olacağız. Dört yıl muhalefette kalmak çok büyük bir kayıp değil. Ama halk istiyorsa, bu bizim sorunumuz olmaktan çıktı. Bu ekranlarda dahi, bir başka partinin propagandasını yapacak kadar dahi, oyum şuna diyecek kadar, gözü kara şekilde savunacak kadar biz kendimzie çok çok yazık ettik. Kendi insanımıza gerekli itibari vermedik. Ama günün birinde bizi çabucak terk edecek insanları da baştacı ettik."

ÖNCEKİ HABERLER
Altan Tan'dan bomba seçim yorumları!
Arınç'tan son dakika koalisyon açıklaması!
Ahmet Davutoğlu istifa mı ediyor? İşte o sözü
HDP'den Yalçın Akdoğan ve Arınç'a jet yanıt!
Bağımsız adaylar seçimlerde kaç oy aldı?
Cumhurbaşkanı'nın danışmanından ilk açıklama
'Çin gaz salımını erken azaltacak'
Yalçın Akdoğan'dan son dakika seçim sonuçları açıklaması
Seçim sonuçlarına Ahmet Kekeç'ten 'şerefsizlik' tepkisi
HDP'yi Meclis'e gönderen il! Patlama yaptı
Yorumlar 57 yorum