BIST 1.345
DOLAR 8,37
EURO 10,10
ALTIN 480,58
HABER /  MEDYA

AK Parti yine birinci oldu siz niye seviniyorsunuz?

Yeni Şafak'ın tepesindeki isim İbrahim Karagül 2015 genel seçim sonuçlarını değerlendirdi, muhalefete çattı.

Abone ol

Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, "AK Parti yine birinci oldu, siz niye seviniyorsunuz?" diye yazdı.

Bir önceki genel seçime göre AK Parti'nin ciddi oy kaybetiği seçimleri bugünkü yazısında değerlendiren Karagül, muhalefetin zafer anlayışını eleştirdi.

"Kendisinden sonra gelen ilk partiye yüzde 16 fark atmış bir parti var" diyen Karagül, "Kazanan partiyi cezalandıran seçim sisteminin azizliğine uğrasa da, bu bir zaferdir." yorumunda bulunda.

BİR KAÇ PUAN OYU DÜŞTÜ DİYE SEVİNİYORLAR

AK Parti'nin ana akım gücü olmaya devam ettiğini yazan Karagül, muhalefet partilerini yazısında böyle eleştirdi:

Yüzde on üç oy alan partinin zafer konuşması yapması, oy kaybeden CHP liderinin birinci parti olmuşçasına nutuklar atması yaptığı bir seçim sonucu konuşuyoruz. Onlar hiçbir zaman AK Parti'yi geçemeyecek, sadece bir kaç puan oyu düştü diye seviniyorlar. Siyasetteki tek lüksleri bu. Zafer anlayışları bu. AK Parti'nin olmadığı hiç bir siyasi arayış mümkün değildir. Türkiye'de ezici bir çoğunluk Ak Parti'yi terci etmiş, ona yine iktidar misyonu vermiştir. 

AYDIN DOĞAN SİYASET MÜHENDİSLİĞİ YAPTI

Aydın Doğan ve ait olduğu çevrenin çok ciddi bir siyaset mühendisliğine imza attığını savunan yazar, yazısına şöyle devam etti:

"Belki bu seçimlerin en çok tartışılması gereken tarafı burası olacak. Türkiye'nin siyasi karakteri üzerinde derin etkileri olan bir projeydi bu. HDP üzerinden bir statükocu yapı üretmeye çalıştılar. Daha önce Türk ulusalcılığı üzerinden yürütülen iktidar oyunu bu sefer Kürt milliyetçiliği üzerinden yürütüldü. Bu da, HDP siyasi aklının ciddi anlamda bu iktidar kurucularının inisiyatifine geçtiğine işaret ediyor."

ÖNCEKİ HABERLER
Bağımsız adaylar seçimlerde kaç oy aldı?
Cumhurbaşkanı'nın danışmanından ilk açıklama
Yalçın Akdoğan'dan son dakika seçim sonuçları açıklaması
Seçim sonuçlarına Ahmet Kekeç'ten 'şerefsizlik' tepkisi
Seçim sonuçlarına ABD'den ilk yorum!
Özcan Purçu: Romanlar için tarihi bir an
2015 oy sonuçları ile 2011 ve 2007 karşılaştırması
Kılıçdaroğlu istifa edecek mi son dakika açıklama
Borsa son dakika seçim sonuçları dip yaptırdı
Milletvekili dağılımı illere göre 2015 seçim sonuçları
Yorumlar 19 yorum