BIST 1.114
DOLAR 7,33
EURO 8,66
ALTIN 452,97
HABER /  GÜNCEL

Şanlıurfalı STK'lardansınır ötesine 7 tır yardım daha

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından hazırlanan 7 tır yardım malzemesi daha Suriye’ye gönderildi. 

Abone ol

Suriye'de iç savaşın başladığı günden itibaren giyim, yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaç maddelerini toplayarak sınır ötesine gönderen İnsani Yardım Platformu, bu kez 7 tır insani yardım malzemesini Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

Yenice Mahallesinde düzenlenen törene Vali Yardımcısı Sinan Başak, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin Ortaç, Platform Başkanı Osman Gerem ile platformu oluşturan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

''Merhamet elimizi Suriye'ye gönderiyoruz"

 Suriyeli mağdur vatandaşlara 7 tır insani yardım malzemesini daha gönderdiklerini belirten Platform Başkanı Osman Gerem, “Suriye’deki iç savaş nedeniyle mağdur duruma düşmüş ve ilimize sığınmış olan insanlara 9 yıldan beri yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Bugün 7 insani yardım tırımızı yardım malzememizi şefkat elimizi, merhamet elimizi Suriye'ye gönderiyoruz" dedi. 

Vali Yardımcısı Sinan Başak ise, “Suriye’de savaş 9 yıldır devam ediyor. Savaş nedeniyle milyonlarca insan evinden barkından ayrı kalmak zorunda kaldı. İnsanlar mülteci olarak başka ülkelerde yaşamak zorunda kaldı. Suriye içerisinde kalan mağdur insanlar için yardım ediyoruz. Bizde genlerimizde gelen insani yardım duygusuyla Şanlıurfa’daki STK’larımızla 7 tır yardım malzemesi gönderiyoruz” diye konuştu.

Dualarla uğurlandı

Edinilen duanın ardından 7 tır yardım malzemesi, Suriye'nin İdlib ve Afrin kentlerine gönderildi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Hacca gidişler ne zaman 2019 Diyanet hac takvimi
Sur Yapı'nın Antalya projesine 23 ülkeden ilgi
Microsoft'un klavyesini alacak olanlar için müjdeli haber
AÖL sınavı ne zaman 2019 Açık lise 3. dönem sınav tarihleri
İstanbul'da yol çöktü! Su tankeri çukura düştü
Hümeyra kaç yaşında aslen nereli Hümeyra'nın kaç çaocuğu var?
Yorumlar