BIST 1.087
DOLAR 6,93
EURO 8,21
ALTIN 449,50
GÜNCEL

Sağanak Erzurum, Erzincan ve Bingöl'ü vurdu

Türkiye'yi etkisi altına alan sağanak yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Erzurum'da bir ev çökerken 9 kişi yaralı kurtuldu. Bingöl'de ise sel sularına kapılan bir kız çocuğu yaşamını yitirdi. Erzincan'da ise 4 hayvan sel sularından dolayı öldü

Erzurum'da gün boyu etkili olan yağmur, yaşamı olumsuz etkilerken, Aşkale ilçesine bağlı Tepsicik köyünde Yıldırım kardeşlere ait evin ahır bölümünde meydana gelen göçükte mahsur kalan 9 kişi camdan çıkarılarak kurtarıldı. Büyükbaş hayvanlar ise zarar görmedi.

Aşkale ilçesine 50 kilometre uzaklıktaki 30 hane ve 120 nüfuslu Tepsicik köyünde Kayhan ve Ömer Yıldırım kardeşlere ait evin ahırla bağlantısını sağlayan bölümü, gün boyu etkili olan yağmur nedeniyle çöktü. Saat 19.00 sıralarında meydana gelen göçükte evlerinde mahsur kalan 9 kişi için jandarma ve AFAD ekipleri alarma geçti. Göçük yaşanan yerde mahsur kalan 9 kişi, olay yerine gelen ekipler tarafından camdan çıkarılarak kurtarıldı. Ahırdaki bulunan 40 büyükbaşın ise zarar görmediği belirtildi.

Sitene Ekle
Yorumlar