BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,52
ALTIN 465,84
HABER /  DÜNYA

Rusya Dışişleri'nden Erdoğan Putin görüşmesi öncesi önemli açıklama

RUSYA Dışişleri'nin, Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü görüşmesinin, Suriye'nin petrol çıkarılan bölgelerinin denetimi hususuna ciddi bir açıklık getirmesini beklediği belirtildi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vilademir Putin'in görüşmesi öncesinde Rusya Dışişleri'nden önemli açıklama geldi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov ‘Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan petrol çıkarılan bölgelerin kontrolünün kime geçeceğine’ ilişkin bir soru karşısında, "Askeri gücün kullanılmakta olduğu karmaşık bir çatışma ortamı mevcutken, kimin ne yapacağını söylemek çok zor" dedi.

Petrol bölgelerinin kontrolünün kimde olacağı bugün kesinleşecek

Bakan Yardımcısı şunları ekledi: "Soçi'deki görüşmenin (Putin ile Erdoğan'ın bugünkü görüşme) bitmesini bekleyin, düşünüyorum ki söz konusu görüşme neticesinde bu hususa ciddi bir açıklık getirilecek."

Suriye'de petrol çıkarılan bölgelerinin önemli bir kısmı, ABD'nin desteklediği PKK/YPG güçlerinin denetiminde. Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekatı'nı başlatması ve ABD askerlerinin bölgeden çekilmeye başlaması ardından varılan anlaşma ile bu bölgelerden bazılarına Suriye ordusu giriyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Anlamını mutlaka bilmeniz gereken 6 astroloji terimi 
28 Ekim öğleden sonra liseler tatil mi yarım gün mü tatil?
Erzincan sular altında kaldı
Şenol Güneş'ten Trabzonspor'a ziyaret
Mardin'de PKK'ya ağır darbe! Biri sözde Viranşehir sorumlusu
Zoom indir ücretsiz nasıl indirilir Zoom üzerinden canlı ders izleme
Yorumlar