HABER /  MEDYA

RTÜK Başkanı Yerlikaya'dan ABD çağrısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya, "Amerikan ürünlerinin ticari reklamı konularında medya yayın kuruluşlarımızın daha hassas davranmasının ülkemiz ve milletimizin hassasiyetleri doğrultusunda iyi olacağı kanaatindeyim." dedi.

ABD'nin Türkiye ekonomisine yönelik yaptırım kararları üzerine,  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yastık altındaki dolarların  bozdurulması ve ABD'nin elektronik ürünlerine boykot çağrısı yaparken, bir  hassasiyet çağrısı da RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya'dan geldi.

Türkiye'de televizyonlarda yayımlanan film ve dizilerin büyük  bölümünün ABD menşeli olması ve ticari iletişimde Amerikan ürünlerinin reklamının  yapılmasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Yerlikaya,  televizyonların bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi.

ABD'nin film endüstrisi üzerinden kendi kültürünü yaydığına işaret  eden Yerlikaya, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Devletimizin politikaları ve içinde bulunduğumuz konsept itibarıyla  Amerikan emperyalizmi, kültürünün yayılmacılığı ve Amerikan ürünlerinin ticari  reklamı konularında medya yayın kuruluşlarımızın daha hassas davranmasının,  ülkemiz ve milletimizin hassasiyetleri doğrultusunda iyi olacağı kanaatindeyim."

ÖNCEKİ HABERLER
Sakarya'daki darbe girişimi davasında karar
Yunan askerler konuştu: Bize iyi baktılar
Yunanistan'dan Türkiye açıklaması! 'Yeni bir dönem başlıyor'
Katar'dan ABD'ye kapak! Türkiye'ye dolar yağdıracak tam 15 milyar dolar...
Vestel'in patronu Ahmet Nazif Zorlu'dan bomba açıklamalar
Barış Murat Yağcı Survivor'a girdi resti çekti kimdir, yaşı kaç?
Yorumlar 5 yorum