HABER /  GÜNCEL

Oyuncu Funda Ersin hayatını kaybetti Funda Ersin kimdir

Ses sanatçısı Onur Akay, çok sayıda sinema filminde başrol oyunculuğu yapan oyuncu Funda Ersin’in vefat ettiğini duyurdu.

Bir dönem oynadığı filmlerle Yeşilçam’da adından söz ettiren sinema sanatçısı Funda Ersin vefat etti. Acı haberi Onur Akay duyurdu.

“Mesleğine aşıktı ama küstürülmüştü” başlıklı bir yazı yazan Akay, “1974 yılında Ediz Hun ve Hale Soygazi’nin başrol oynadığı ve Münir Özkul’dan Adile Naşit’e kadar efsane oyuncuların yer aldığı, ‘Gariban’ isimli filmde rol alarak Yeşilçam’a giren ve bir dönem Yeşilçam’da adından söz ettiren usta oyuncu Funda Ersin’i, maalesef bu sabah kaybettik.” dedi.

FUNDA ERSİN KİMDİR: Çok sayıda filmde rol alan sinema sanatçısı Funda Ersin, Yeşilçam’a küsmüş ve sinemayı bırakmıştı. Aktif olduğu yıllarda Cüneyt Arkın, Fatma Girik, Müjde Ar, Tarık Tarcan, Orhan Gencebay, Zekai Tunca, Özay Gönlüm ve Fulden Uras gibi isimlerle kamera karşısına geçen Ersin, Tarık Tarcan’la ‘Heykel’ isimli filmde başrolü paylaşmıştı ve Heykel, 1. Brüksel International Film Festivali’nde üçüncülük ödülüne layık görülmüştü.

ÖNCEKİ HABERLER
Afganistan'da okula saldırı! 25 ölü çok sayıda yaralı var
Evden kaçan papağan itfaiyeciye küfretti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile görüştü
Bekçilik sınav yeri neresi TC ile sorgulama PA sayfası
Büyükada davasında tahliye kararı
İşte dünyanın en güzel şehirleri! Türkiye'den bir yer listede
Yorumlar 2 yorum