BIST 7.949
DOLAR 28,86
EURO 31,44
ALTIN 1.888,36
SPOR

Rıdvan Dilmen TRT Spor'dan ne kadar maaş alıyor? 700 bin TL denildi hiç almıyormuş

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen hakkındaki iddiaları Halk TV'de yanıtladı. TRT SPor'dan 700 bin lira aldığı öne sürülen Rıdvan Dilmen'in para almadığı ortaya çıktı.

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT'den 700 bin lira alıyor iddialarına Halk TV'de cevap verdi. TRT'den kendisine ücret teklif edildiğini ancak kabul etmediğini ifade eden Dilmen, iftiralarla ilgili hukuki haklarını arayacağını söyledi.

Rıdvan Dilmen şunları söyledi:

Geçen yılın Mart ayında 16 yıllık serüvenimi noktaladım. Profesyonel bir 16 yıl geçirdim. Sonra ben Bodrum'a gittim, biraz da sağlık sorunlarım vardı. Toparlandım geldim sonra da "TRT Spor'da program yapar mısınız?" dediler. Düşünmediğimi de kendilerine aktardım. Bunları düşünürken süreç gelişti ve Ankara'da genel müdürümüzle buluştuk.

"TRT'den para almadım"

Zahid Bey'e "Çalışmayı düşünmüyordum" dedim ama tabi ki beğenmeyenler olabilir ama teveccühleri oldu, "Ya hocam yap, yap" diye. Ben de "Yaparım ama ücretsiz yaparım" dedim. Çünkü iki kez TRT, NTV'den para kazandığım zamanlarda, haftada bir benden rica etmişlerdi. Futbol'un Zirvesi programını yapmıştım. Diğer yorumcu olarak da Mustafa Denizli Hocamız vardı. O da TRT ile profesyonel çalışıyordu, ben o zaman yine TRT'den para almadım. O gün de almadım, şu anda da almadım, şu anda da bir tek sözleşmem dahi yok.

"Muvafakatnamem var"

Bu ülkede TRT'den 700 bin lira alacak kadar böyle bir insan hayatım boyunca olmadım. İlk kez burada söyleyeyim: Benim muvafakatname var. "Ben yapacağım şu şu tarihlerde, yani ligin başladığı 13 Ağustos'tan 2022'nin Mayıs ayına kadar hiçbir madde, manevi bir şey talep etmiyorum" diye imzam var. Bende duruyor bu, mahkeme kullanacağım onu evrak olarak. 

"Yapım şirketim yok"

Bu konularda son derece hassasımdır. Ben TRT ile hayatımda hiçbir iş yapmadım. Ayrıca bir yapım şirketim de yok."

Sitene Ekle