BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,39
ALTIN 458,22
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Programda ilginç anlar sunucu robot Bakan'ın sözünü kesince...

Ankara'da Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı Dünya Güvenli İnternet Günü etkinliğinde ilginç anlar yaşandı. Bakan Arslan'ın konuşma yaptığı sırada programda sunuculuk yapan Sanbot adlı robot Arslan'ın konuşmasını böldü.

Abone ol

Dünya Güvenli İnternet Günü etkinlikleri kapsamında Ankara'daki Bilim Teknolojileri Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirilen programda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı konuşurken programın sunuculuğunu Sanbot adlı bir robot yaptı. Ancak robot Bakan'ın konuşmasını sürekli bölünce Arslan'ın tepkisi gecikmedi. Bakan'a sürekli yavaş konuşmasını söyleyen Robot Sanbot daha sonra yeniden programlandı.

Ankara’da düzenlenen Güvenli İnternet Günü programında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fethi Sayan’ın ardından kürsüye Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çıktı. Bakan'ın konuşma yaptığı sunucu robot Sanbot araya girerek ”Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum” dedi. Robotun bu sözleri Arslan'ı rahatsız etti.

"BİRİLERİ ROBOTU KONTROL ETMEK DURUMUNDA"

Sanbot daha sonra da ”Neden bahsediyorsun' deyince Bakan Arslan kızdı ve “Değerli arkadaşlar belli ki birileri robotu kontrol etmek durumunda. Kontrol görevini hangi arkadaşımız yerine getiriyorsa gereğini yapın lütfen” dedi. 

Bakan konuşmasına devam ederken, robot Sanbot yeniden programlandı.

İşte o anlar;

ROBOT SANBOT KİMDİR?

Çinli bir firma tarafından geliştirilen robot Sanbot, Türkiye’de de satışa sunuldu. Robot Sanbot’un, üzerinde kendi yazılım platformu bulunuyor. İnsan ve nesneleri tanıyabilen robot, izleme, konuşma algılama, yüz tanıma gibi özelliklere de sahip bulunuyor. Sanbot’un ayrıca projeksiyondan görüntü oynatma, müzik çalıp dans etme gibi yetenekleri de bulunuyor.

İnsansı robot Sanbot, bankalar, havalimanları, alışveriş merkezleri, perakende sektörü, hastaneler, oteller, restoranlar, okullar, fuarlar, evlerde servis, karşılama ve yönlendirme, turizm, eğlence, eğitim, satış, ev hizmeti ve güvenlik amaçlı görev alıyor. Katıldığı etkinliklerde insanlarla diyalog da kuruyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Uyuşturucu çetesine baskın! İki isim hariç klipteki herkes gözaltında!
Atilla Taş hakkında flaş karar! Yeniden tutuklanıyor mu?
Alzheimer’a kazak örerek meydan okuyorlar
Muharrem İnce'den Abdullah Gül açıklaması!
Mehmet Bilal'den iki kitap birden...
ŞOK market saat kaçta açılıyor ne zaman kapanıyor?
Yorumlar 1 yorum