BIST 1.542
DOLAR 7,54
EURO 8,98
ALTIN 413,87
HABER /  DÜNYA

Rusya'da kriz çıkartacak hamle! Nükleer tehdit...

Rusya, NATO üyesi Polonya ve Litvanya ile sınırı olan en kalabalık bölgesi Kaliningrad'da nükleer yetenekli İskender füzelerini konuşlandırdı.

Abone ol

Litvanya Milli Savunma Bakanı, Rusya'nın 2016 yılında tatbikatlar için Kaliningrad'a getirdiği nükleer başlık kapasiteli İskender taktik balistik füzelerini, alt yapılarını da tamamlayarak, kalıcı olarak konuşlandırdığını açıkladı. Rusya savunma bakanlığı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni görevlendirmenin askeri tatbikatların bir parçası olduğunu ve daha önce yaşandığını söyledi. ABD ve NATO, son zamanlarda, özellikle Suriye ve Ukrayna üzerinden Rusya ile olan anlaşmazlıkların yoğunlaştığını belirttiler.

İSKENDER-M ÖZELLİKLERİ: NATO'da 'SS-26 Stone' diye tasnif edilen İskender füzesi 7.2 m boyunda, savaş başlığı ise 480 kg civarında. Modernize edilmiş İskender-M nükleer taktik savaş başlığı da taşıyabiliyor.

Sistemin sahip olduğu balistik füzelerin sapma limiti 15 metreyi geçmiyor. Seyir füzelerin sapma limiti ise 2-3 metre. Şimdi de ''İskender'' için her türlü havada ultra hassas güdümlü başlıklara sahip roketler üzerinde çalışmalar yürütülüyor.''

Kara Kuvvetleri Baş Karargâhı’ndan verilen bilgiye göre ''İskender-M'' taktik füze sistemi, hem normal, hem de nükleer başlıkları taşıyabilecek balistik ve seyir füzeleri içeriyor. Star

ÖNCEKİ HABERLER
Üçüncü havalimanına 3 bin 500 güvenlik görevlisi alınacak
Berat Albayrak'tan yeni strateji son 10 yılda yüzde 50 artış
NASA iTech İnovasyon Yarışmasında En İyi Üç Takımı Seçti
Afrin şehitlerinin isimleri sayı kaç oldu şehitler nereli?
Taşıyıcı anne ilanları patladı 300 bine bile var!
İlk 5G video görüşmesi Super Bowl finalinde yapıldı
Erdoğan Müge Anlı'ya katılınca eski eşi harekete geçti!
e müfredat sistem giriş hatası nasıl düzelir MEB bildirimi
EBA kurs kayıt ekranı MEB e-Okul giriş sistemi açıldı
G.SKILL şimdi de dünyanın en hızlı 16GB bellek kitini duyurdu
Yorumlar