HABER /  POLİTİKA

Polimetre'den çok tartışılacak "23 Haziran" anketi: En Az 500 bin fark öngörüyoruz

Polimetre'nin kurucusu Mehmet Günal Ölçer, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki 13 bin oy farkının en az 500 bine çıkabileceğini belirtti

23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçiminde İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkının az olması küçük partilerin önemini artırdı. Partiler ayrıca sandığa gitmeyenleri de kazanmaya yönelik strateji kuruyor. İttifak dışında kalan küçük partilerin oy potansiyellerini veri analisti Polimetre'nin kurucusu Mehmet Günal Ölçer değerlendirdi.

Mehmet Günal Ölçer, "Bu farkın İmamoğlu lehine en az 500 bin olacağını, hatta bir milyona kadar çıkabileceğini öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.

İttifaklar dışında kalan oylar 210 bini buluyor

İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkı 13 bin 729 olarak açıklanmıştı. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı dışında kalan partilerin ve bağımsız adayların toplam oyu ise yaklaşık 210 bini buluyor.

İşte o veriler

24'ü bağımsız toplam 32 adayın yarıştığı 31 Mart seçiminde İmamoğlu ve Yıldırım dışındaki adaylar arasında Saadet Partisi'nden Necdet Gökçınar 103 bin 364, Bağımsız Türkiye Partisi'nden Selim Kotil27 bin 87, Türkiye Komünist Partisi'nden Zehra Güner Karaoğlu 10 bin 349, Vatan Partisi'nden Mustafa İlker Yücel 15 bin 428, Demokrat Parti'den Ersan Gökgöz 22 bin 268, Demokratik Sol Parti'den Muammer Aydın da 30 bin 884 oy almıştı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ermeni çocuğun canlı yayında Müslüman yapılması! Hatipoğlu'ndan açıklama Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Göztepe'den fikstür isyanı
Ünal Karaman'lı Trabzonspor rekora koşuyor
Sinir otu nedir? Sinir otunun hiç bilmediğiniz faydaları
ABD ve Çin arasındaki savaş büyüyor
Akhisarlı Güray Vural'dan maçın hakemine sert tepki
Göbeklitepe nerededir özelliği nedir Atiye dizisi gerçeği çıkardı
Yorumlar 25 yorum