HABER /  GÜNCEL

PKK o saldırıları üstlendi! Ölen teröristi açıkladı

Van Başkale'deki bombalı araçla intihar saldırısı girişimini de terör örgütü PKK üstlendi. PKK, intihar saldırısı düzenlemek isterken ölen teröristin kimliğini ve hain saldırıda 1 ton patlayıcı kullanıldığını açıkladı.

Van'ın Başkale İlçesi Bebleşin Jandarma Karakolu’na 6 Ağustos'ta bir grup terörist ilk önce uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla ateş açtı.

Askerlerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmanın devam ettiği sırada PKK’lılar patlayıcı yüklü bir Otomobili karakolun önünde patlatmak istedi.
 
ÇARPTI, İNFİLAK ETTİ
 
Ancak bu aracın sürücüsü karakol nizamiyesinin önündeki zırhlı araca çarpınca bomba yüklü otomobil infilak etti. Bu nedenle hedef alınan karakol nizamiyesi patlamada hasar görmedi. Teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma yaklaşık 2 saat sürdü.
 
TERÖRİST ÖLDÜ, 4 KİŞİ YARALANDI
 
 Araçla yapılan bombalı intihar saldırısı sırasında karakola yakın nokta bulunan araçlara, çevreye saçılan şarapnel parçaları isabet etti. Bu araçlarda bulunan 4 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İntihar saldırısı düzenleyen PKK'lı öldü.
 
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜSTLENDİ
 
İntihar saldırısını da terör örgütü PKK üstlendi. İntihar saldırısı girişiminde bulunurken ölen teröristin Van doğumlu Tolhıldan Fırat kod adlı Nedim Gülce olduğu duyuruldu. Hain saldırıda 1 ton patlayıcı kullanıldığı açıklandı.
 
Terör örgütü hain saldırıyı hava operasyonlarında ölen PKK'lılara misilleme olarak düzenlediklerini duyurdu.
 
AĞRI'DA DA 2 TONLA SALDIRMIŞLARDI
 
Terör örgütü PKK Ağrı Doğubayazıt'da da benzer bir intihar saldırısında bulunmuştu. Teröristler 2 ton patlayıcı yerleştirilen traktörle karakola saldırmışlardı. Hain saldırıda 2 asker şehit düşmüş, 31 asker yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyen terörist de ölmüştü.

ÖNCEKİ HABERLER
İşte saldırılar sonrası HDP'nin son oy oranı!
Belediye Başkanı PKK'ya yardımdan tutuklandı
TRT Demirtaş'ın sesini kesiyor iddiasına cevap!
Nagasaki: Savaşta atılan son atom bombasının hikayesi
El ve ayak mantarına dikkat Bunları yapmayın
ANASİS AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman?
Yorumlar 9 yorum