HABER /  GÜNCEL

TRT Demirtaş'ın sesini kesiyor iddiasına cevap!

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın sözlerine açıklama geldi.

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) HDP kontenjanından seçilen üyesi Ersin Öngel, TRT’nin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili haberleri, sesini kullanmadan, saniyelerle ölçülen sürelerde verdiğini söyledi.

7 haziran seçimleri sonrasında TRT Haber’in SELAHATTİN DEMİRTAŞ haberlerini rapor haline getiren Öngel, “Özellikle TRT Haber kanalının, 6 milyonu aşkın oy alan ve Parlamento’da 80 milletvekiline sahip olan HDP’nin açıklama ve etkinlikleriyle ilgili haberlerde ciddi kısıtlamalara gidildiği gözleniyor” dedi. Demirtaş’ın konuşmalarıyla ilgili kısıtlamaların iki noktada yoğunlaştığını belirten Öngel, şunları söyledi:

ELEŞTİRİLERİ GÖRÜLMÜYOR

“Birincisi; özellikle AKP’ye, hükümete, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştiri ve çağrıları içeren konuşmalar haber değerinde görülmeyerek, bültenlere yansıtılmıyor. İkincisi de haberleştirilen konuşmaların kendi sesinden verilmeyerek, baştan sona spikerin anlatımıyla aktarılarak geçiştirilmesi. Demirtaş sesinin fona yansıtılmaması için özen gösteren TRT Haber kanalı, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AKP sözcülerinin açıklamalarıyla ilgili haberlerde mutlaka liderlerin kendi sesine yer veriyor, hatta çoğunu canlı yayınlıyor.”

ÖNCEKİ HABERLER
Nagasaki: Savaşta atılan son atom bombasının hikayesi
El ve ayak mantarına dikkat Bunları yapmayın
O cenazelere bir şartla izin verilmiş!
MEB'den velilere önemli uyarı Teşvik almak için...
Devlet Bahçeli'den 'Ay tutulması' formülü
Bige Önal kimdir yaşı kaç Aras Bulut İymenli sevgilisi kimdir?
Yorumlar 7 yorum