BIST 1.574
DOLAR 7,44
EURO 9,03
ALTIN 440,89
HABER /  GÜNCEL

İstanbullulara yeni metro müjdesi

Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, Gayrettepe - 3. Habalimanı metro hattının müjdesini verdi. Yeni metro hattıyla birlikte Gayrettepe'den Havalimanına 26 dakikada gidilecek.

Abone ol

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, İstanbul 3. Havalimanı'na erişimi sağlayacak, kentin trafik sorununun çözümüne katkıda bulunacak Gayrettepe-3. Havalimanı metro hattının proje çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Bakan Bilgin, yaptığı açıklamada, İstanbul 3. Havalimanı'na kolay erişimi sağlamak, İstanbul trafiğine nefes aldırmak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Bakanlık tarafından yapımı üstlenilen Gayrettepe-3.Havalimanı metro hattının etüd-proje yapımı ihalesine çıkıldığını ifade ederek, ihalenin 27 Temmuz'da sonuçlandığını söyledi.

istanbullulara-yeni-metro-mujdesi.jpg

GAYRETTEPE - HAVALİMANI ARASI 26 DAKİKA

Projenin 3. Havalimanına ulaşım için çok önemli bir adım olduğunu vurgulayan Bilgin, "Bu raylı sistem 3. Havalimanına hızlı erişimi sağlayan, şehrin merkezi noktalarından çok kısa sürelerde havalimanına İstanbulluları ulaştıran bir proje olacak" dedi.

Gayrettepe-3. Havalimanı hattının yaklaşık 33 kilometre uzunluğunda olacağını belirten Bilgin, iki nokta arasında ulaşımın 26 dakikada sağlanacağını kaydetti.

istanbullulara-yeni-metro-mujdesi.20150809113857.jpg

HAVALİMANI HER YERE YAKIN OLACAK

Söz konusu hatta saatte 120 kilometre hıza ulaşan hızlı metro araçlarının kullanılacağını bildiren Bilgin, 3. Havalimanı-Gayrettepe metro hattının, tamamlandığında İstanbul'daki diğer metro hatlarıyla da entegre olacağını ve İstanbul'un hem Avrupa hem de Asya yakasından 3. Havalimanına çok kısa sürede ulaşılacağını dile getirdi.

istanbullulara-yeni-metro-mujdesi.20150809113944.jpg

Etüd-proje yapımı işinin en fazla 1 yıl içinde bitirilmesi, 2016'da da söz konusu hattın yapım ihalesine çıkılması planlanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İsrail emniyeti: 9 Yahudi terör zanlısı gözaltına alındı
ABD'yi ayağa kaldıran olay! 8 ölü var
İnsanlara 'kilo aldın' sakın demeyin!
Ünlü gazeteci-yazar hayatını kaybetti!
Mutluluk Maskelerinin Arkasındaki Gerçek: Vajinismus
İşte akıllı telefonların yeni zamlı fiyatı
Çilek Kokusu yeni bölüm-son fragman çalan şarkı
AK Parti il binasına saldırı Davutoğlu flaş açıklama
Fikret Otyam kimdir- ölüm nedeni
Mardin polislere saldırı bir polis şehit!
Yorumlar