BIST 11.065
DOLAR 33,05
EURO 36,01
ALTIN 2.580,23
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

Pervin Buldan'ın Ahmet Hakan pişmanlığı!

Ahmet Hakan ve HDP'liler arasındaki tartışma büyüyerek devam ediyor. Pervin Buldan Ahmet Hakan'ın HDP'lileri eleştiren köşe yazısından sonra Twitter'dan tepki gösterdi.

Abone ol

Ankara'da düzenlenen terör saldırısından sonra soluğu canlı bombanın taziyesinde alan HDP Milletvekili Tuba Hezer'e Hürriyet yazarı Ahmet Hakan tepki göstermişti.

Hakan HDP'lilere "Madem canlı bomba olup kendini patlatmak, kutsanacak bir mücadele yöntemidir, gidip kendinizi patlatsanıza" diye seslenmişti.Hakan'ın yazısından sonra HDP, sosyal medya hesabı üzerinden yazıya sert ifadelerle yanıt vererek "Kabul edilebilir sözler değildir" demişti.

"HİÇBİR ŞEYDEN BU KADAR PİŞMAN OLMAMIŞTIM"

Bir tepki de HDP'li Pervin Buldan'dan geldi. Sosyal medya hesabından Ahmet Hakan'ın evine geçmiş olsuna gitmekten pişman olduğunu yazan Buldan şu ifadeleri kullandı;

"Ahmet Hakan saldırıya uğradığında evine geçmiş olsuna gitmiştim. Şimdiye kadar yaptığım hiçbir şeyden bu derece pişmanlık duymamıştım. Eleştiri yapmanın da insani, vicdani ve siyasi olarak bir kuralı ve ilkesi vardır. Ahmet Hakan bugünkü yazısıyla bunları ayaklar altına aldı."