BIST 11.094
DOLAR 32,94
EURO 35,88
ALTIN 2.541,61
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Meral Akşener'den Bahçeli'ye: Niye korkuyorsun...

Denizli ziyareti öncesi Afyonkarahisar'a uğrayan Meral Akşener il teşkilatlarını tek tek kapatan Bahçeli'ye tepki gösterdi.

Abone ol

Denizli ziyareti öncesi Afyonkarahisar'a uğrayan Meral Akşener burada bir konuşma yaptı. Akşener Bahçeli'ye yüklendi.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine gelen Meral Akşener’i Genel Merkez Delegesi ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, MHP İlçe Başkanı İbrahim Acar, MHP ilçe teşkilatı, çevre il ve ilçelerden gelen MHP ilçe başkanları, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşlar karşıladı.

"SENİ SEÇENDEN NİYE KORKUYORSUN KARDEŞİM?"

İlginin yoğun olduğu programda partililere hitap eden Meral Akşener, konuşmasında şunları söyledi: "Demokrasi ve milliyetçilik ikiz kardeş sözü rafa kalktı ve demokratik hakkını kullanan, demokrasiyi talep eden, ülkücü iradeyi talep eden onu ortaya koyan gencecik il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız bunların hepsi üst kurul delegeleri. Sayın genel başkan ve genel merkezin tüm üyelerini bu arkadaşlarımız seçtiler. Şimdi soru şu; seni seçenden niye korkuyorsun kardeşim? Ne yapıldı? İl başkanlarımız görevden alınmadı, parti kapatıldı. Olmayacak bir iş bu, teşkilatların kapısına kilit vurmak.

"BİZ BİR İDDİAYLA YOLA ÇIKTIK: BU ÜLKEYİ YÖNETECEĞİZ"

Bir taraftan Türkiye yanarken, Ankara’da kalbimize terör gelmişken, o gün şehitlerimizi toprağa verirken, Türkiye Suriye ile savaşın eşiğine gelmişken, Başkanlık sistemi adı altında ne olduğu belirsiz bir rejim değişikliğinin talebinin sürdüğü bir ortamda Milliyetçi Hareket Partisi’nin yöneticilerinin bulduğu çare teşkilatı kapamak. Biz bir iddia ile yola çıktık. O iddia şudur; biz bu ülkeyi yöneteceğiz, biz bu devleti yöneteceğiz, biz memleketi mutlu devletimizi kutlu yapacağız. 14 yıldır husumet ve hamaset ile yönetilen bütün temel taşları yerinden oynamış bu ülkede, ekonominin sadece sıcak para ile döndüğü bu ülkede çalmadan çırpmadan üretim ekonomisini, üreten bir Türkiye’yi, emeğe saygıyı yeni baştan inşa edeceğiz.

"SİZE AKŞENER SÖZÜ VERİYORUM"

Kapıya zincir vurabilirsiniz, birilerine güvendiğinizi ifade edebilirsiniz, ne yaparsanız yapın kurultaya engel olamayacaksınız. Hapishanelerde işkence gördüğü halde devleti şikayet etmemiş, ülkesini muhbirlikle başka ülkelere şikayet etmemiş bu hareketin siz değerli mensupları bir karar verdiniz. Dediniz ki kurultay olacak, bu iradenin önünde de hiç kimse duramayacak, saray da duramayacak Bağdat da duramayacak. Size Akşener sözü veriyorum, biz koltuk eskitmeyeceğiz, biz ayakkabı eskiteceğiz."