BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  GÜNCEL

Panama belgelerinde sıra Türkiye'de!

ICIJ Başkan Yardımcısı Marina Walker Guavera, Türkiye üzerinde hala çalıştıklarını söyledi ve “Gelecek haftalarda Türkiye ile ilgili yeni haberler göreceksiniz" dedi...

Abone ol

Panama belgelerinin bugün yayınlanan ikinci kısmında 101 Türk şirketinin adı açıklanırken, ICIJ Başkan Yardımcısı Marina Walker Guavera, Türkiye üzerinde hala çalıştıklarını söyledi ve “Gelecek haftalarda Türkiye ile ilgili yeni haberler göreceksiniz" dedi.

Panama’daki bir hukuk firmasından sızdırılan, bazı isim ve şirketlerin para saklama ve vergi kaçırma yöntemlerini gözler önüne seren belgelerin ikinci kısmı dün açıklanmıştı. Belgeleri ortaya çıkaran Uluslararası Araştırmacı Gazetecilik Konsorsiyumu (ICIJ) Başkan Yardımcısı Marina Walker Guavera, Türkiye ile ilgili gelecek haftalarda başka bilgilerin de yayınlanacağını açıkladı.

Amerika'nın Sesi'nden Dilge Timoçin'in haberine göre Uluslararası Araştırmacı Gazetecilik Konsorsiyumu’nun Başkan Yardımcısı Marina Walker Guavera, Türkiye üzerinde hala çalıştıklarını söyledi. Guavera, “Daha Türkiye ile ilgili haberler yayınlamış değiliz ama meslektaşlarımız sıkı çalışıyor. Gelecek haftalarda Türkiye ile ilgili haberler göreceksiniz”dedi.

Türkiye’de birlikte çalıştıkları isimleri şu noktada açıklamadıklarına dikkat çeken Guavera bunun nedenini “Çünkü araştırmalarını özgürce ve rahatça sürdürebilmeleri için ortaklarımızı korumak istiyoruz. Eğer kim olduklarını açıklarsak büyük ihtimalle çok çeşitli baskılara maruz kalabilirler. Bir yandan da Türkiye dışından meslektaşları onlara destek veriyor. Türkiye verileriyle çok ilgililer, o nedenle birlikte çalışıyorlar” sözleriyle açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Cameron'dan yolsuzluk gafı!
Müezzinoğlu'ndan Başbakan iddiası için ilginç yorum!
DBP Eş Genel Başkanı gözaltında!
BM'den Cizre için Ankara'dan kritik talep!
Diyarbakır'daki saldırının ilk görüntüleri!
Diyarbakır'da bombalı saldırı son dakika haberler
Obama'dan bir ilk Hiroşima'ya gidiyor
ALES 2016 İlkbahar soru ve cevapları ÖSYM ais ekranı
Avatar Atakan ve Ezgi Avcı sevgili mi fotoğraflar...
62. Sait Faik Hikaye Armağanı sahibini buldu
Yorumlar 3 yorum