BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Özlem Zengin eşi kimdir evli mi? Özlem Zengin biyografisi

CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Avukat Özlem Zengin'in hayatı merak konusu oldu. Peki Özlem Zengin kimdir, aslen nereli evli mi? Özlem Zengin aslen Tokatlı. Evli olan Özlem Zengin 3 çocuk annesi. İşte Özlem Zengin biyogragisi

Abone ol

Bir televizyon programına konuk olan Özlem Zengin yaptığı açıklamalar ile gündem oldu. Cumhurbaşkanı'na gerçek manada denetim geliyor diyen Özlem Zengin'in hayatı merak edildi. 51 yaşında olan Özlem Zengin 3 çocuk annesi. Medeni hali hakkında hiç bir bilgi olmayan Özlem Zengin evli mi eşi kimdir bu konuda net bir bilgi yok. 

Özlem Zengin Erdoğan hakkında neler söyledi: 

Özlem Zengin, "İlk denetim halk tarafından yapılacak. Cumhurbaşkanı seçilen kişi beş yıllığına seçilecek ve beş yılın sonunda millet karnesine bakacak." dedi.

Meclis denetimini değerlendiren Zengin, "İlk defa Türkiye'de Cumhurbaşkanı'na gerçek manada bir denetim geliyor, öyle geniş bir denetim alanı ki bu işlediği düşünülen herhangi bir suç iddiası ile Meclis'te önerge verilebilecek, Yüce Divan'a kadar giden bir süreçten bahsediyoruz. Bir cumhurbaşkanı görevini yaparken, icra etmesi gerekenleri yaparken ortaya çıkan herhangi bir noksanlık olduğu takdirde Meclis soruşturma açabilecek." diye ekledi.

Özlem Zengin kimdir:

Tokat 1969 yılı doğumlu Özlem Zengin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika'da yaşadı. Türkiye' ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7' de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği "Hayatın İçinden" adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir. 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005'den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Din Sosyolojisi alanında 'Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim' konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı. Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 12 Mayıs 2012 'de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi' nde AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı' na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü.

Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem Zengin İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi "İKAMER" in kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği "KADEM" kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve Ülke TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği "İnce fikir" programını sundu.

Özlem Zengin evli mi eşi kimdir:  3 çocuk annesi olan Özlem Zengin'in medeni durumu ve eşinin ismine dair açık kaynaklarda bir bilgi yok. Bu da Özlem Zengin'in özel hayatını merak konusu yapıyor. AK Parti'deki biyografisinde de bu konuda bilgi bulunmuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir HDP önünde evlat nöbeti yapan baba: Oğlumu nasıl kaçırdılarsa öyle geri getirsinler
2021 yılı 'Afet Yılı' ilan edildi Bakan Süleyman Soylu: Milyonlarca insana eğitim vereceğiz
Milletvekillere yazı gönderildi! TBMM'de yeni dönem başlıyor
İBB'de koronavirüs şoku! Yavuz Saltık'ın testi pozitif çıktı
Rusya'da durum fena! Son 24 saatte 24 binden fazla Kovid-19 vakası tespit edildi
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor
Yorumlar 1 yorum