BIST 10.677
DOLAR 32,23
EURO 35,03
ALTIN 2.447,89
HABER /  GÜNCEL

Özgür Özel: Hatay bizim kişisel, milli meselemizdir

Özgür Özel, yerel seçimin ardından partisinin grubunda konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'daki seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini hatırlatarak "Hatay halkının tercihine sahip çıkmaya devam edeceğimizin altını kalın çizgilerle çiziyorum. Hatay bizim kişisel, milli meselemizdir." dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimin ardından ilk grup toplantısında konuştu. 'CHP kimsenin tapulu malı değil' diyen Özel, genel seçim mesajı vererek "CHP'yi, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılının ilk genel seçimlerinde nasıl iktidar yapacağımızı konuşmaya çalışmaya başlıyoruz. Türkiye ittifakı ile bir büyük ittifakı sağladık. Atatürk'ün partisini iktidar yapacağız. Buna zarar verebilecek olanın gözünün yaşına bakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren CHP lideri Özel, "31 Mart'ta millet bizi birinci parti yaptı hükümete oylarıyla bir mesaj yolladı. Geçmiş dönemlerde yaptıkları hataları misliyle tekrar etmeye çalışanların sandıktan bir ders almadıkları anlaşılıyor." dedi.

Özel, konuşmasında İsrail-İran gerilimine de değindi. "Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır." diyen CHP lideri Özel, "Bizim ve müttefiklerimizin haklarının korunması noktasında CHP ülke içi siyasette şimdilik ana muhalefet partisidir ancak yurt dışında Türkiye'nin partisidir." ifadesini kullandı.

Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Adıyaman, Afyonkarahisar, Kastamonu ve Kırıkkale ittifaklarının kurucuları ve belediye başkanlarına selam olsun. Bir de birini yolladık gitti çalıştı 18 olan oyu 38 yaptı 5 parti yüzde 20 oy aldığımız seçimden 10 ay sonra Türkiye'nin gözlerini yaşarttı Özal'ı sevenlerden de oy aldı Malatya ittifakını kurdu Malatya'nın evladı Veli Ağbaba'ya teşekkür ediyorum. CHP'nin kalelerine ve değişimin Türkiye siyasetine etkisinin en iyi sahiplenilmesi gereken 8 kadın belediye başkanını 30 belediyeden 28'ini seçen partinin sancak gemisi İzmir'e selamlar yolluyorum.

Oy veren hiç kimseyi pişman etmeyeceğim

Önümüzdeki kapının kilidini açan cumhuriyetin temel aldığı anahtarla kadınlara gençlere güvenerek ve bilimi aklı ön plana alarak ortaya koyduğumuz süreç milletimizden takdir, destek görmüştür. CHP olarak bize oy veren hiç kimseyi pişman etmeyeceğimize buradan söz veriyoruz.

İran-ismail gerilimi 

Tarafların gerginliği artıracak açıklamalardan eylemlerden uzak durmaları çağrısını yineliyorum. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır. Yarın grubumuzdan 6 arkadaşımızın görevli olduğu Avrupa Karma Parlamento Meclisi'nde konuşma yapacağım. Konuşmamın özünde Filistin ve İsrail'in mezalimi olacak. Dün Filistin'de olacaktım ancak hafta sonu yaşanan saldırılardan sonra hava sahalarının uçuşa kapatılması ziyareti ertelememize sebep verdi. Bize düşen Filistin davasına sahip çıkmaktır.

 CHP ülke içi siyasette şimdilik ana muhalefet partisidir

Etkili dış temaslar doğru dış politika bizim ve müttefiklerimizin haklarının korunması noktasında CHP ülke içi siyasette şimdilik ana muhalefet partisidir ancak yurt dışında Türkiye'nin partisidir bunu herkes böyle bilsin.

Tutukluluk gibi bir tedbire başvurulması... Allah'tan korksunlar. Tren kazası olur hatları işleten açığa alınır yargılama izni verilmez. Yaşanan olayı suçsuz başkanıma yıkanlara yazıklar olsun.

 YSK'ya tam kanunsuzluk iddiası ile başvurumuzu yaptım

31 Mart'ta millet bizi birinci parti yaptı hükümete oylarıyla bir mesaj yolladı. Geçmiş dönemlerde yaptıkları hataları misliyle tekrar etmeye çalışanların sandıktan bir ders almadıkları anlaşılıyor. Hatay seçimlerini yaşadık dün YSK'ya tam kanunsuzluk iddiası ile başvurumuzu yaptım.

Hatay halkının tercihine sahip çıkmaya devam edeceğimizin altını kalın çizgilerle çiziyorum. Hatay bizim kişisel, milli meselemizdir.

Ekonomide de her gün daha kötüye gidiyoruz

Ekonomide de her gün daha kötüye gidiyoruz. Ekonomiyi gölge kabine bakanlarımız ile Türkiye'de halkın gerçek sorunlarını çözüm önerilerini iktidarımızdaki reçeteleri herkesle paylaşacağız.

Esnafın çiftçinin hakkını ondan soracağız söke söke alacağız

Merkez Bankası'nın 25 yıllık karını bir sene bir avuç zengine verdiler. 1 trilyon 132 milyar bu para en düşük emekli maaşını 17 bin lira yapalım dediğimde para yok dedikleri paranın tam iki katıdır. 16 milyon emekliye bir asgari ücret maaş vermenin 2 yıllık maliyetini bir avuç zengine verenlere yazıklar olsun. Deprem konutlarının maliyeti 1.1 milyar lira, cumhurbaşkanlığının internet sitesindeki rapor depremin tüm yıkımının parası kadar parayı ben ekonomistim diyen kişi 4 liralık doları 20 lirayı geçmesin diye KKM'ye çeviren kişi bu zararın sorumlusudur. Recep Tayyip Erdoğan depremin yarattığı asrın felaketinin maliyeti kadar maliyeti inadı, iş bilmezliği ve liyakatsiz kişilere verdiği emirler sonucu hepimize ödetmiştir. Esnafın çiftçinin hakkını ondan soracağız söke söke alacağız.

CHP'yi, Cumhuriyet'in ikinci yüzyılının ilk genel seçimlerinde nasıl iktidar yapacağımızı konuşmaya çalışmaya başlıyoruz. Türkiye ittifakı ile bir büyük ittifakı sağladık. CHP hiçbirimizin tapulu malı değildir, bu parti baba ocağıdır.

Hiçbirini pişman etmeyeceğiz

Baba evine milliyetçi demokratlar geldi, yakasında olmasa gönlünde yakasında güneş olan iyi insanlar geldi, MHP'nin kayıtsız şartsız desteğinden bu kadar yokluğa bitmiş ülkücüler MHP'ye geçmişte gönül verenler geldi. Baba evine yalandan tiksinmiş muhafazakar demokratlar geldi. Baba evine bizlere güveni ile Kürt demokratlar geldi. Hiçbirini pişman etmeyeceğiz.

Türkiye ittifakı Filenin Sultanları dünya şampiyonu olmuş bayrak göndere çekiliyor kızlarımız ağlıyor Türkiye ağlıyorsa gırtlağı düğümlenen herkese kapsar. Hakkı yenen kim varsa arkasında yanların değiliz önlerinde yürüyeceğiz haklarını alana kadar. Emeklilerin esnafın sesi olmaya devam edeceğiz. Türkiye'de milletin gerçek sorunu olmayan hiçbir sorunla meşgul olmayacağız."