BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Osman Öcalan'ı ekrana çıkaran TRT'ye suç duyurusu

23 Haziran seçimleri öncesinde Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan TRT ekranalarına çıkmış seçimle ilgili açıklamalar yapmıştı. İYİ Parti TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

Abone ol

İYİ Parti, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın 23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sırasında ekrana çıkarılmasıyla ilgili TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bazı İYİ Parti milletvekilleriyle Ankara Adalet Sarayı'na gelen Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, yaptığı açıklamada, TRT'nin 23 Haziran'da yenilenen İstanbul seçimleri öncesi terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi olan ve 74 askerin şehit edilmesi emrini veren hain terörist Osman Öcalan'ı ekrana çıkarmasının Türk milletinin vakarını örselediğini söyledi.

Bu programın yayımlanmasına izin verenler...

Bu yayının TRT'nin yayın hayatına kara bir leke olarak geçtiğini belirten Türkkan, "Röportajda hain Osman Öcalan TRT aracılığıyla terör örgütünün cebir, şiddet, tehdit içeren yöntemlerini meşru göstererek övmüştür. Terörle Mücadele Kanunu'na göre açıkça suç işlemiştir. Bu programı hazırlayanlar, bu programın yayımlanmasına izin verenler Türk milletine karşı işlenmiş bu suçun sorumlularıdır ve Türk milletine karşı yargı önünde hesap vermek zorundadırlar." değerlendirmesinde bulundu.

Türkkan ve bazı milletvekilleri, daha sonra TRT hakkında "suçu ve suçluyu övme, kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma, terör örgütünün propagandasını yapma" iddialarının yer aldığı suç duyurusunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Başkomiser maaşları 2019 yeni zam sonrası derecesine göre kaç para?
Motosikletli trafikte tartıştığı otomobil sürücüsüne kurşun yağdırdı!
Eski Yargıtay üyesi İsmail İnceoğlu 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı
Kaymakam maaşları ne kadar oldu derecesine göre yeni zamlı maaşlar
Öğretmen maaşları 2019 yeni zam sonrası derecesine göre kaç para?
Şube müdürü maaşları ne kadar oldu yeni temmuz zamlı maaşlar
Honor 8S Türkiye'de ön siparişe açıldı işte uygun fiyatı ve özellikleri
Hande Kazanova Temmuz 2019 Başak Burcu Tutulma aşk alanında
Müsteşar maaşları ne kadar oldu yeni temmuz zamlı maaşlar
Volkan Demirel ortada kaldı! Nere arayan var ne soran
Yorumlar 2 yorum