BIST 1.536
DOLAR 7,68
EURO 9,12
ALTIN 417,30
HABER /  YEREL

Ordu'da altı yaşındaki Metehan'ın hastalığı bulunamıyor

ORDU'da yaşayan ailenin 6 yaşındaki çocukları Metehan'ın, gözleri görmüyor, konuşamıyor ve ayaklarının üzerine basamıyor. Henüz hastalığına teşhis konulamayan Metehan'ın ailesi olan Nazmiye, Durmuş çifti çocuklarına teşhis konulmasını ve tedavi masraflarına yardımda bulunulmasını istiyor.

Abone ol

Ordu’da yaşayan Nazmiye- Durmuş Bodur çiftinin gözleri görmeyen, konuşamayan ve ayakları üzerine basamayan 6 yaşındaki çocukları Metehan'ın hastalığına teşhis konulamıyor. Aile, çocuklarının hastalığına teşhis konulması ve tedavi edilmesi için yardım bekliyor.

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Şahincili Mahallesi’nde yaşayan özel sektörde çalışan Durmuş ile ev hanımı Nazmiye Bodur çiftinin çocuğu Metehan doğuştan sağlık sorunları yaşamaya başladı. Gözleri görmeyen, konuşamayan ve ayakları üzerine basamayan Metehan'a teşhis konulamadı. Nazmiye Bodur, çocuğunu doğuştan itibaren sürekli hastaneye götürüp getirdiklerini ve tedavisinin sürdüğünü belirterek, şırınga ve özel mama ile beslediğini söyledi. Anne Bodur, "Çocuğumuzun engelli raporu bulunuyor. Hastaneye götürüp getiriyoruz fakat bir teşhis koyulamadı. Samsun’da tedavileri sürüyor, Ordu’da da fizik tedaviye götürüyoruz. Çocuğumun hastalığına bir an önce teşhis koyulup tedavisinin yapılmasını istiyoruz" dedi.

"Herhangi tanısı yok"

Eşinin sigortalı işte çalıştığını, çocuk için ayrıca bakım maaşı aldıklarını, ancak tedavi için yine de maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını anlatan Nazmiye Bodur, "Kirada ödüyoruz, gelirimiz çocuğumuzun masraflarına yetmiyor. Samsun dışında hastaneye götüremedik, sürekli fizik tedavisine götürüyoruz. İlaçlarını evde kullanıyor, beslenmesini de mamayla sağlıyoruz. Tedavi sürecimiz ne kadar uzun sürecek onu bilmiyoruz, hastalığına ise maalesef teşhis konulamadı. Doğduğunda nefes alamamıştı, Ankara’ya gönderdiler. Nöbetleri başladı, gözlerinin görmediği söylendi. Midesinden besleniyor, herhangi bir tanısı yok. Biran önce tanı koyulmasını ve tedaviye başlanılması için devletimizden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD Dışişleri Bakan Pompeo: NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız
Motorin ve benzine zam işte yeni pompa fiyatları
Konya'da gruplar arasında döner bıçaklı sopalı kavga çıktı
Gökhan Gönül idlib şehitlerine olan üzüntüsü dile getirdi
TSK'nın İdlib'deki operasyonları sonrası Hizbullah tutuştu! Yazışmalar ortaya çıktı
Eintracht Frankfurt İsviçre'nin Basel takımıyla karşılacak
8 milyar dolarlık TANAP projesinde sona gelindi! Enerjinin ipek yolu devreye giriyor
HDP İdlib saldırısıyla ilgili ortak bildiriye neden imza atmadığını açıkladı
Toprak Razgatlıoğlu'ndan İdlib şehitleri için anlamlı hareket
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'a geldi! Gözler Dolmabahçe'de
Yorumlar