BIST 1.441
DOLAR 8,31
EURO 10,08
ALTIN 491,00
HABER /  POLİTİKA

Ömer Çelik: Boğaziçi Üniversitesi'nde bir grubun Kabe'ye yaptığı saygısızlığı kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesiyle ilgili ''Bilimin ve değerlere saygının hakim olması gereken üniversitede gerçekleşen bu eylem bir provokasyondur'' şeklinde tepki gösterdi.

Abone ol

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin, ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan resen soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında 4 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

4 LGBT sapkını gözaltına alındı
Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuya ilişkin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!" ifadelerine yer verdi.

''Hiçbir çirkinlik Kabe’ye zarar veremez''
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda olay tepki gösterdi ve şu ifadeleri kullandı; ''Boğaziçi Üniversitesi’nde sapkın bir grubun kıblemiz Kabe’ye yaptığı saygısızlığı kınıyoruz. Kabe insanlık değerlerinin zirvesidir. Hiçbir çirkinlik Kabe’ye zarar veremez.
Bilimin ve değerlere saygının hakim olması gereken üniversitede gerçekleşen bu eylem bir provokasyondur. Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin müstesna bir değeridir. Nefret yüklü ve sapkın eylemlerin Boğaziçi Üniversitemize gölge düşürmesine herkes karşı koymalıdır.
Kıblemiz Kabe’ye karşı gerçekleşen bu saygısızlığa en başta, değerlere ve inançlara saygı duyan Boğaziçili gençlerimizin karşı duracağına ve bu alçakça girişimi reddedeceğine inancımız tamdır.


''Yasal soruşturmanın takipçisi olacağız''
Kıblemize dönük çirkin eylem vicdanlarda mahkum olmuştur. Nefret suçları sadece bir inanca karşı değil tüm insanlığa karşı işlenen suçlardır. Bu provokasyona dair yürütülen yasal soruşturmanın takipçisi olacağız.
Kabe, tüm insanlık değerleri için yüceliğin ve emniyetin sembolüdür. Kabe, ebediyyen hürmet görecektir. Kabe’ye hürmetsizlik edenler sadece kendilerinin insanlıktan uzak olduklarını beyan etmiş olurlar.''

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da kan donduran cinayet! Demir çubuk sokarak öldürdü! Deli taklidi yaptı
Berberden 3 boyutlu saç tıraşı hizmeti; Mesut Özil'in portresini başına işletti
Beşiktaş-Trabzonspor rekabetinde 132. randevu
Rıdvan Dilmen: Büyük ihtimalle Aykut Kocaman Başakşehir'in hocası olacak
Trabzonspor Bakasetas ve Yusuf Mallı transferlerini KAP'a bildirdi
Tevfik Özlü: Zorunlu aşıya taraftar değilim
Futbolcusuz kalan 46 yıllık spor kulübü, kapanmak üzere
Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Bahçelievler'de korkunç olay oğlunu bıçaklayan adam pencereden atladı
3 Türk denizci Türkiye'ye getirildi korku dolu anları anlattılar
Yorumlar 64 yorum