BIST 1.124
DOLAR 7,84
EURO 9,15
ALTIN 474,28
HABER /  EĞİTİM

Okullar ne zaman tatil olacak 2018 akademik takvim

Okullar ne zaman tatil olacak 15 tatil ne zaman başlayacak? Binlerce öğrenci yoğun sınav döneminin ardından ne zaman karne alacaklarını merak ediyor. Yarı yıl tatili başlama ve bitiş tarihiyle ilgili tüm detaylar internethaber'de.

Abone ol

Okulların tatile girmesine sayılı günler kaldı. Binlerce öğrenci sınavların ardından 15 günlük tatili deyim yerindeyse 4 gözle bekliyor. Peki 15 tatil ne zaman başlayacak karneler ne zaman dağıtılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı takvimiyle birlikte sömestrtatilinin başlangıç ve bitiş tarihini tüm okullara bildirmişti. MEB tarafından yayınlanan duyuruya göre, 15 tatil zili ocak ayının son haftasında çalacak. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen dersler, ödevler ve sınavlarla geçen sürece kısa bir süreliğine ara verecek.

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK? İkinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 - 2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak.İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.  2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2017'de sona erecek ve öğrenciler yine yaz tatiline girecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

E OKUL KARNE SONUÇLARI GÖRME  E-Okul girişi için iki seçenek bulunur. Bu seçenekler; E-Okul yönetim bilgi sistemi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Yönetim bilgi sisteminden öğretmenler, okul tarafından kendilerine verilen şifreyi kullanarak giriş yapabilirler. E-Okul veli bilgilendirme sisteminden de veliler ve öğrenciler, öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş işlemi yapabilirler.  E-Okul ile ulaşılabilecek bilgiler şunlardır; - Not bilgisi; Öğretmenler notları yükledikten sonra, not sorgulaması yapılabilir. - Devamsızlık bilgisi; Öğrencinin hangi günler okula gittiği hangi günler gitmediği güncel olarak kontrol edilebilir. - Haftalık ders programı; Hangi günlerde hangi derslerin olduğu, ders saatleri ayrıntılarına ulaşılabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Müteahhit bürosunu basıp pompalı tüfekle katliam yaptı
Suudi Arabistan'da yeni saray operasyonu!
AK Partili Belediye Başkanına saldırı
Acemi er canlı bomba iddiasıyla tutuklandı
Trump yönetimi kongreden 18 milyar dolar istedi
Çukur'dan ayrılanlar bu dizide buluştu! Merakla beklenen Alev Alev'in kadrosu açıklandı
Yorumlar