HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

2018 asgari geçim indirim ücreti agi ne kadar?

2018 asgari geçim indirimi AGİ ne kadar oldu? Asgari ücretin açıklanmasıyla birlikte asgari geçim indirimi 2018'de zam geldi. Peki AGİ 2018 ne kadar oldu evli - bekar - çocuklular ne kadar AGİ alacak?

Milyonlarca kişinin merakla beklediği asgari ücretin belli olmasıyla birlikte asgari geçim indirimi de güncellendi. En düşük AGİ bekarlar için 152 TL oldu. Peki kim ne kadar AGİ alacak?

Uzun pazarlıklar sonucu Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018'de asgari ücretin yüzde 14.2 artışla 1603 lira olacağını açıkladı. Asgari ücret desteği 2018'de de sürecek. 2018 Brüt asgari ücret ise 2029 lira oldu. Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2018 asgari ücret miktarı ile birlikte asgari ücret maaşı ile çalışan vatandaşlar, yeni yılda alacakları maaş miktarını öğrendi. Asgari ücretin açıklanması sonrasında işçilerin merak ettiği bir diğer konu da Asgari Geçim İndirimi (AGİ) oldu. AGİ ne kadar? oldu diye internette araştıran vatandaşlar, AGİ tablosunu da sorguluyor. İşte AGİ 2018 tablosu;

AGİ ASGARİ ÜCRETİN İÇİNDE Mİ? Asgari geçim indiriminin belli olmasıyla birlikte vatandaşın kafasını karıştıran sorular da üst üste geldi. Bunlardan biri de asgari ücretin içinde AGİ var mı sorusu. Sadece bekar ve eşi çalışanların aldığı asgari ücretin içinde AGİ var. Diğer çalışanların aldığı asgari ücretin içinde AGİ yok.

ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu gözüne kestirdiği belediyeyi açıkladı
Bahtiyar Ölmez yeni bölüm bugün var mı 6 Ocak final mi yapacak?
Bakırköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkan Kılıç milyon dolarlarla kaçtı
Komşuları sesten uyuyamadı polis eve girdi gerçek şoke etti
Adana'da gözaltına alınan anne kızını meğerse...
2020'de Ramazan ne zaman başlıyor başlangıcı belli
Yorumlar