BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  MEDYA

Necati Doğru hatasını fark etti Hasan Doğan'dan özür diledi

SÖZCÜ gazetesi yazarı Necati Doğru, dünkü köşe yazısında hata yaptığını açıkladı ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'la ilgili yanlış bilgi verdiğini ifade etti.

Abone ol

Sözcü Yazarı Necati Doğru, bugünkü köşesinde şu açıklamayı yaptı: Dün bu köşede “Jeton nihayet düştü” başlığı ile yazdığım yazı; VIP torpil listelerinde yer alıp da çift koltuklu, üç koltuklu, beş koltuklu (17 koltuklu olan bile var) hısım, akraba, oğul, yeğen, bürokratların yakın akrabalarının devlet şirket ve kurumlarında koltuk sahibi edilmelerini konu almıştı. Bu yazıda ismi değil de makamının adı geçen Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın oğlunun da bir devlet kurumunda uzman yardımcısı yapıldığı bilgisi vardı. Bu bilgi yanlış çıktı. Benim kusurum bilgiyi kontrol etmeden yazdım. Düzeltirim.

Yine aynı yazıda makamının adı geçen AKP Genel Merkez Özel Kalem Müdürü Behçet Kaynar'ın kardeşinin de sınavsız olarak bir devlet kurumuna uzman yapıldığı bilgisi vardı. Bu bilgi de yanlış çıktı. Düzeltirim. Aslında yazının esası; isimler ve makamlar değil “çift koltuklu-üç koltuklu-17 koltuklu VİP torpil listesi düzeninin” iktidar partisine oy veren seçmenin bile yüzde 61'nin “artık bu tip koltuk ikram edip iktidarın ömrünü uzatma düzenini” onaylamadığını anlatmaktı. Yazı kendini anlattı ama yanlış bilgi olmamalıydı, özür dilerim.''

ÖNCEKİ HABERLER
600 bin TL'ye satılıyor! Samsun'da salgında talep patlaması yaşandı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Afyonkarahisar'dan acı haber! Nizamiye kapısı üzerine devrilen infaz ve koruma memuru öldü
Galatasaray'da Falcao ve Feghouli ile yollar ayrılıyor
Rus donanmasına ait Movska kruvazörü füze ateşledi
Antalya'nın Alanya ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem! AFAD açıkladı
Emekli bayram ikramiyesi kime ne kadar ödenecek 2021?
Vakıfbank yurt dışı finansman ile 1,1 milyar dolar kredi aldı!
Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temeli Haziran'da atılıyor! Yerli bankalar kredi vermiyor mu?
Said Hatioğlu nişanlı mı evli mi? Said Hatipoğlu sohbetleri
Yorumlar