BIST 1.533
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 440,48
HABER /  GALATASARAY

Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a çok sert sözler: Haddini bileceksin

G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz, F.Bahçe Başkanı Ali Koç'un Oğulcan Çağlayan transferiyle ilgili sözleri sonrası, "Ali Koç, haddini bileceksin! Sen yargıyı, tahkimi ve mahkemeleri baskı altına alamazsın" dedi.

Abone ol

Ali Koç'un Oğulcan Çağlayan transferiyle ilgili Galatasaray'a yönelik "Bu kulüp bunu sürekli yapıyor, gözüm üzerinde Tahkim Kurulu" sözleri üzerine sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, sert açıklamalarda bulundu.

Cengiz, Ali Koç ile ilgili "Ali Koç, haddini bileceksin! Sen yargıyı, tahkimi ve mahkemeleri baskı altına alamazsın. Bunu yapmaya ne haddin ne de yetkin var! Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama yargıyı yönlendiremez, baskı altına alamazsın" dedi.

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları;

"Galatasaray, Türkiye'de futbolun kıblesidir. Yerli ya da yabancı tüm futbolcular önce Galatasaray'a gelmek ister. Bu bir realite, bu bir gerçek. Galatasaray'ın bulunduğu bu taçlanmış durumdan rahatsız olmayın, kabul edin."

'Bu kulüp bunu sürekli yapıyor, gözüm üzerinde Tahkim Kurulu' diyor. Biz ayartan kulüp değiliz. Gelen 21 yazıda 'Galatasaray ayartan kulüp değil' diyor. Benim söylemlerim Ali Koç'adır. Ali Koç, haddini bileceksin! Sen yargıyı, tahkimi ve mahkemeleri baskı altına alamazsın. Bunu yapmaya ne haddin ne de yetkin var! Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama yargıyı yönlendiremez, baskı altına alamazsın!"

"Yargıyı baskı altına alamazsın"
" Fenerbahçe'ye her zaman saygı duyarım ama söylemlerim tamamıyla Ali Koç'a yöneliktir. Ali Koç, sen haddini bileceksin. Türkiye'nin en varlıklı insanı olabilirsin ama yargıyı yönlendiremezsin, baskı altına alamazsın. Bu konuda ne haddin ne de yetkin var!"

Ali Koç ne demişti?
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuyla ilgili, "Transfer yaparken belli kurallar vardır. Bunlara uyulması gerekir, bunlara uyulmazsa da ceza görülmesi gerekir. Yıllarca belirli takımların hatta bir takımın bu kurallara önem vermeden transferi olmuş. Kısaca transfer yaparken futbolcu ayartmanın bir bedeli vardır. Tahkim Kurulu'na sesleniyorum Fenerbahçe olarak gözümüz üzerinizde. Bunu hafifletecek bir karar mı vereceksiniz, bu hafta bunu ele mi alacaksınız? Oyuncu oynasın sonra bakarız mı olacak bilmiyorum. Son dönemde aldığını kararlar olumsuz anlamda herkesin ilgisini çekmektedir. Futbolda bu bir suçtur ve üzerine gitmesi gerekmektedir" ifacelerini kullanmıştı.

G.saray, transfer nedeniyle ceza almıştı
Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, sözleşmesini tek taraflı feshederek Galatasaray'a transfer olan Oğulcan Çağlayan'a ve sarı kırmızılı kulübü haksız bulmuştu. Çaykur Rizespor'un açtığı dava sonrası Galatasaray, Rize ekibine 1 milyon 200 bin euro tazminat ödemesi gündemde. Genç oyuncu ise 6 maç men cezası almıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
FETÖ'nün sözde Bağdat ve Erbil sorumluları tutuklandı
Türkiye'de ilk aşı ne zaman yapılacak, Kısıtlamalar kalkıyor mu? Erdoğan açıkladı
Artvin-Ardahan karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' sözlerine sert cevap
ABD'de FBI'ın istihbarat raporu basına sızdı
Joe Biden: Trump'ın görevde olmaması gerek
Buket Aydın, ekranlara geri dönüyor
Çavuşoğlu'nun davetine Yunanistan'dan jet yanıt
Ali Koç: Mesut Özil transferine eskisinden daha yakınız
Whatsapp verilerimizi çalacak mı? Bip Signal Telegram ne kadar güvenli?
Yorumlar 19 yorum